Ujfalušimu po sezoně skončí ve Fiorentině smlouva. Na prodloužení kontraktu s klubem se zatím nedohodl, takže se začali ozývat zájemci o jeho služby. Pokud totiž nepodepíše smlouvu, je v létě zadarmo. Liverpool už dokonce Ujfaluši stačil odmítnout.

O Ujfalušiho má zájem italský Juventus Turín a španělský FC Sevilla. Podle španělského tisku ale půjde řízný bek do madridského Atlética.

Spekulace španělských médií nepotvrdil hráčův manažer Dalibor Lacina. „Nechceme udělat žádné rozhodnutí dříve než v létě, protože stále ještě zbývá zodpovědět mnoho otázek,“ řekl Lacina pro server goal.com. Ale zájmu Atlética se nikterak nedivil.

„Napřed to byl Liverpool, pak Sevilla, Juventus a nyní Atlético. Je jasné, že o dobrého hráče je takový zájem,“ podotkl Lacina. „Říct, že s Atléticem už je uzavřena smlouva je předčasné,“ řekl Lacina webu sports.setanta.com. Lacina nevyloučil, že by Ujfaluši prodloužil smlouvu ve Fiorentině.

Seznam zájemců o Ujfalušiho je dlouhý – Tottenham, Liverpool, Juventus, Zenit Petrohrad, FC Sevilla nebo Atlético Madrid. Všechny tyto kluby už možnost získat exolomouckého hráče zkoušely. Jak to dopadne? To bude jasné až v létě.

(pet, rw)