Před tímto ročníkem přestoupil do Plzně a v zimě se přesunul na hostování do Olomouce. S Hanáky podlehl Zbrojovce 0:1.

„Nemyslím si, že jsme hráli špatně. Dostali jsme se do dvou, tří stoprocentních šancí, které musíme dát. Je to škoda, měli jsme vyhrát,“ litoval devětadvacetiletý Řezníček.

Jenže urostlý forvard se nedostal na hřišti svého bývalého zaměstnavatele do jediné příležitosti. Stopeři Petr Pavlík s Lukášem Kryštůfkem ho ustrážili.

„Známe se, potkali jsme se tady a víme, co jeden od druhého čekat. Je to jeden z nejlepších útočníků v lize a jsme rádi, že jsme mu nedali moc prostoru a gól nedal,“ liboval si Pavlík.

Třicetiletý střední obránce přišel do Zbrojovky před rokem v zimě a v kabině seděl s Řezníčkem půl roku.

„Všichni stopeři v lize jsou takoví velcí, nedá se vybírat. Pavlas je robustní typ, s těmi se hraje těžko. Pracoval jsem, co šlo, snad příště budou šance a nějakou proměním,“ přál si hanácký útočník.

Oba dva protivníci se vyžívají v silových soubojích, navzájem si nic nedarovali.

„Ale nebyla tam žádná zákeřnost. O tom fotbal je, ať se hraje důrazné a bez zákeřností zezadu,“ ocenil Pavlík.

Zbrojovka nastřílela nejméně branek z prvoligových mužstev, v osmnáctém kole přidala teprve třináctou, spoléhá se na precizní defenzivu.

„Není to jen o obranné řadě, ale obraně celého mužstva. Zlepšili jsme, pracovali jsme na tom v zimě a gólů moc nedostáváme. V přípravě nám padaly góly vepředu a věřím, že se kluci rozstřílí. Záleží na jednom, dvou gólech, získají víc sebedůvěry a prodají kvalitu, kterou mají,“ popsal útočnou formu mužstva.

Pavlík se dostal proti Sigmě také do gólové příležitosti, ovšem jeho hlavička šla na druhou stranu než do sítě.

„Asi jsem to přeběhl. Kráťa (Miloš Kratochvíl – pozn. red.) dával balon trošku ode mě. Chtěl jsem tam jen nechat hlavu, ať se odrazí. Mohlo to být 2:0 a druhá půle klidnější, ale možná je dobře, že nepadl a museli jsme hrát pořád obezřetně,“ tvrdil.

Při závěrečném tlaku však už nervózně sledoval minuty.

„Asi od šestaosmdesáté jsem čas tlačil i očima. Chci pochválit celý tým v čele s Dušanem v brance, že nás podržel. Tonda Růsek odehrál velice dobrý zápas a takhle můžu pokračovat u všech. Za obětavost a týmovost jsme odměnění třemi body,“ radoval se Pavlík.