Jejich souboj v rubrice Deníku Tváří v tvář vyzněl zcela vyrovnaně. Oba si v utkání počínali zcela suverénně a prakticky se nedopustili významnějšího zaváhání. Šťastnější je však po utkání zcela jistě stoper Sparty, jehož tým na Hané po hektickém konci vybojoval cenné tři body.

Již ve třetí minutě musel Řepka řešit nepříjemnost ve vlastním pokutovém území. Olomoučtí reklamovali jeho ruku, ale rozhodčí si svůj penaltový verdikt zřejmě schovával na pozdější dobu.

O tři minuty později byl v akci opět obránce Řepka, když zezadu nevybíravě skosil unikajícího olomouckého Jakuba Petra.

Již o chvíli před tím bylo ale zřejmě pískáno po faulu jiného Sparťana, což zaniklo v ruchu stadionu, a tak zůstal Řepkův tvrdý faul bez karetní odezvy.
V osmé minutě se potil olomoucký kapitán Škerle, který nezabránil krásné kombinaci Wilfrieda se střílejícím Kadlecem, jehož rána se mezi tři olomoucké tyče nevešla a letěla vysoko nad.

Oba aktéři duelu měli velký přehled nejen ve hře dozadu, ale výborně rozdávali míče svým spoluhráčům. Škerle měl úspěšnost přihrávky 70 % a Řepka ještě o devět procent vyšší.

I v osobních soubojích se mohou oba stopeři pyšnit vysokými čísly. Škerle 64 % a Řepka dokonce 73 %.

Pro Škerleho navíc hovoří fakt, že si v utkání ani jednou nemusel pomoci faulem. Naopak byl sám třikrát faulován.

Ani ve druhé půli se útočníci obou týmů přes obránce příliš neprosazovali. Řepka výborně zblokoval nebezpečnou střelu Hořavy.

Na druhé straně Škerle skvěle zneškodnil střelu Wilfrieda, který se z levé strany řítil sám na olomouckého gólmana Drobisze.

Osm minut před koncem zase Škerle úspěšně vyřešil nebezpečný moment, když se mimo šestnáctku srazil gólman Sigmy Drobisz s útočníkem Wilfriedem, který již neměl daleko od střely do prázdné branky.

Souboj obránců skončil zaslouženou remízou, která by slušela i celému zápasu. Ale fotbal někdy bývá krutý…

MIROSLAV MAZAL

Škerle versus Řepka