Jan Štohanzl má v porovnání s Rossim více útočných povinností a v prvním poločase se několikrát dostal do nadějných příležitostí. Velké starosti přivodil olomoucké obraně ve 22. minutě, když postupoval po chybě domácích sám na bránu, jeho střelu ale na poslední chvíli zablokoval Škerle.

Další střela Štohanzla o 20 minut později už bránu našla a olomoucký gólman měl s tvrdou ranou pod břevno co dělat. Po přestávce už Štohanzl tolik aktivní nebyl. Několikrát se sice ještě pokusil prosadit individuálně jeden na jednoho, ale vždy tvrdě narazil.

Daniel Rossi strávil na hřišti 68 minut a ve středu hřiště odvedl opět velké penzum práce. Rossi se také jako obvykle zapojoval do postupné olomoucké rozehrávky a za svůj pobyt na hřišti tak stihl nasbírat celkem 40, ve většině případů přesných, přihrávek.

Těsně před vystřídáním si stihl i zaútočit. Po krásné narážečce s Navrátilem ale pálil vysoko nad a o několik minut později jej na hřišti nahradil Šultes.

O Rossiho důležitosti vypovídá také fakt, že jediný gól zápasu Sigma obdržela až po jeho střídání a v celé sezoně s Rossim na hřišti inkasovala jen čtyřikrát.

ONDŘEJ KAŠLÍK

Rossi versus Štohanzl