„V letošním roce slavíme 100 let klubu. Nechtěli jsme to řešit jednorázovou akcí typu benefiční zápas. A tak jsme naplánovali několik akcí, na kterých si toto výročí připomeneme," řekl předseda novosadského klubu Josef Ondroušek.

„Nejdříve jsme vydali dva druhy kalendářů s fotkami hráčů, areálu a fotkami osobností, které se v klubu angažovaly a následně jsme natočili cca patnáctiminutový videomedailonek popisující klub a jeho historii," dodal.

Zdroj: Youtube

Vrchol oslav, které jsou navíc podpořeny skvělým čtvrtým místem novosadského áčka v divizi E, ale bude právě nadcházející turnaj.

„Ponese název ‚Turnaj olomouckých Legend nad 45 let‘. Jedná se o turnaj veteránů z Olomouce a okolí, kteří buď hráli za Nové Sady, nebo jako soupeři běhali po našem hřišti. Jsou to převážně kamarádi, kteří se dobře znají z místního fotbalového prostředí a mají si na co zavzpomínat a o čem se pobavit. Patronem turnaje je John Petr Uličný a účast potvrdil i olomoucký hejtman," popsal novosadský předseda.

SK Sigma Olomouc - Vyškov. Martin Košťál
Košťál po prvním zápase za Sigmu: Nohy nefungují, jak by měly

A to není v rámci novosadských oslav všechno. 21. srpna se zde totiž bude ještě konat Mezinárodní turnaj přípravek v kategorii U9 a U10, 18. září dětský den a vše vyvrcholí křtem knihy mapující 100 let novosadského fotbalu.