V neděli večer jsme uzavřeli reprezentační podzim, který můžeme označit za úspěšný.

Dvanáct bodů jsme opravdu nečekali a je to velmi dobrý vklad do příštího roku. Islandské tři body se ale nerodily snadno.

Ostrované nás trochu zaskočili. Měli jsme informace, že Gunarsson, který dokáže dostat míč z autového vhazování až před branku, je zraněný a ani nepřijede. Nakonec byl v základní sestavě a dlouhými auty nám znepříjemňoval život.

Při tom úvodním autu udělal Petr Čech chybu a pak už jsme byli rozhození a nedokázali jejich hlavičkový biliard odvrátit. Chyby ale k fotbalu patří a Petr ji ve druhém poločase odčinil.

Soupeř ale docílil přesně toho, co chtěl a mohl se zatáhnout ještě do hlubšího bloku. My jsme ale přesto věřili, že výsledek otočíme podobně jako v Turecku.

Na Island jsme byli připravení a jejich hru měli dobře načtenou. Opírala se o jednoduchost: Důraz, dobrá hra ve vzduchu, nakopávané a sklepávané míče, standardní situace…

Určitě není náhoda, že do neděle v kvalifikaci neprohráli a ještě k tomu neinkasovali.

Náhoda to může být jeden možná dva zápasy, ale určitě ne tři. Nám ale hra, kterou jsme proti nim hrát chtěli, vycházela.

Byli jsme silnější na míči a myslím, že celkově jsme byli lepší a výhru jsme si zasloužili.

Vytvářeli jsme si šance a branky jsme mohli vstřelit i dříve.

Důležité ale je, že se nám je nakonec podařilo vstřelit a doplnit počet kvalifikačních bodů na dvanáct.

Říkal jsem to už v létě, že musíme být trpěliví a trpělivost se nám vyplatila.

Řada lidí po úvodních přátelících začala být na poplach a dokonce mluvit o pozici trenéra.

Já ale vždycky říkám, že je lepší mít trenéra, který má svoji představu a koncepci, za kterou jde, než trenéra, který má sice dobrá první čtyři kola, ale pak to jde z kopce.

Pan Vrba svoji koncepci má.

Zpočátku, když jsme hráli jen přátelské zápasy, tak jsme na srazech měli jeden maximálně dva tréninky, a to se moc práce udělat nedá.

Teď jsme měli přece jen více prostoru k tréninku i rozborům na videu a důvěra a trpělivost se vyplatily.

Myslím, že se panu Vrbovi navíc podařil vytvořit v nároďáku také správný mix nás zkušenějších a kluků z ligy.

Na druhou stranu dvanáct bodů nás nesmí ukolébat. Dobře se musíme připravit už na březnový domácí zápas s Lotyšskem a pokud poskočíme na patnáct bodů, tak budeme Francii o další krok blíže.

Z Istanbulu vás zdraví Michal Kadlec