Že hrála Sigma dvacet minut bez vyloučeného Rossiho? Na hřišti to vypadalo, jakoby měla spíše sama početní převahu.

„Byli jsme prakticky celý zápas horší. Nehráli jsme fotbal, jenom jsme nakopávali balony nebo jsme je nahrávali do autu. Nebyl to dobrý výkon,“ musel uznat kapitán Slovácka Jan Trousil.

Zkušený domácí stoper byl u rozhodujícího momentu zápasu, kdy v nastaveném čase fauloval u postranní čáry olomouckého útočníka Zdeňka Klesnila.

„Kdybych to vyřešil tím, že bych kopl míč na tribunu, tak by to bylo asi něco jiného, ale nechtěl jsem to tak řešit. Chtěl jsem míč nejdřív pustit do autu a tím, že se zpomalil, jsem si jej chtěl zaseknout, ale hráč soupeře to přečetl a dal tam tělo, takže jsem ho u lajny zfauloval,“ popisoval klíčový moment zápasu, po kterém poslal olomoucký Jan Schulmeister na domácí branku z přímého kopu rozhodující ránu.

Forvard Sigmy napálil ze standardky míč po zemi na přední tyč a k úžasu všech na stadionu skončil po sérii odrazů v domácí síti.

„Čekal jsem, že to někdo ve zdi odkopne. Když to prošlo až k Mirovi (Filipkovi), tak jsem byl přesvědčený, že to má v ruce a že jenom vyběhneme z vápna a že rozhodčí asi odpíská konec. Bohužel k našemu zděšení se balon odrazil od tyče a putoval za brankovou čáru,“ kroutil hlavou Trousil.

„Když to vezmu vhledem k průběhu zápasu, tak nás to asi potrestalo po právu, protože jsme byli hodně pasivní,“ uznal pětatřicetiletý obránce Slovácka.

To si v prvních dvou jarních kolech připsali dvě nejtěsnější porážky.

„Dostali jsme gól ve 40. vteřině na Spartě a v 93. minutě doma, takže pro nás je to obrovské zklamání, obzvlášť po té přípravě, ve které jsme měli dobré výsledky se silnými mančafty,“ litoval Trousil, který nedokázal vysvětlit, proč jeho tým odehrál druhý poločas tolik odevzdaně.

„Když vyloučili Rossiho myslel jsem, že soupeře začneme nějakým způsobem přehrávat. Bohužel ten obraz byl pořád stejný a vyvrcholilo to inkasovaným gólem. Potřebujeme si to ukázat na videu a trenér to musí rozebrat. Všichni se musejí zamyslet, proč jsme hráli takovým stylem, když jsme zápasy v přípravě hráli úplně jinak,“ dodal zklamaný Trousil.

ČTĚTE VÍCE:

Schulmeister: Nešlo poznat, že nás je o jednoho méně

Euforie! zářil Uličný. A kouč Slovácka láteřil

Sigma šokovala Slovácko! Sestřelila je v nastavení a oslabení