První poločas byl přitom vyrovnaný, ani jeden tým se nedostal do vyložené šance. Po hodině hry ale otevřel střelecký účet zápasu hostující Kadlec a hra domácích se zhroutila jako domeček z karet.

Výsledkem byla krutá domácí porážka 2:4.

„Pocity jsou samozřejmě hodně špatné, během necelých deseti minut jsme dostali tři góly a de facto bylo po zápase," smutnil David Houska.

„První poločas si myslím, že nebyl tak špatný, ale ty tři góly za sebou nás srazily do kolen," konstatoval fotbalista, který ještě na podzim nastupoval v Juniorské lize a Moravskoslezské fotbalové lize.

Houska na startu letošního fotbalového jara za A-tým Sigmy odehrál ligové zápasy proti Slavii Praha a Hradci Králové, teď proti Spartě však absolvoval zřejmě nejtěžší utkání dosavadní kariéry.

„Bylo vidět, že Sparta je hodně kvalitní mužstvo. Ve středu hřiště to mají dobře sehrané, dobře rotují a asi to byl nejsilnější tým," uznal rodák z Poličky.

Olomoucký kouč Roman Pivarník musel těsně před startem zápasu udělat změnu v sestavě. Kvůli křečím nemohl nastoupit Tomáš Hořava, který Sigmě ve hře dozadu očividně scházel.

„My jsme ve stejném složení hráli ty první dvě kola. Takový hráč, jako je Tomáš, ale vždycky chybí, hlavně ve hře dozadu. Škoda, že jsme se s tím nevyrovnali líp," litoval Houska, který si z nevydařeného zápasu přece jen chtěl vzít určitá ponaučení.

„Nějaké pozitivní věci se tam dají najít, ale pocity jsou samozřejmě špatné, když je takový výsledek," konstatoval Houska.

Do pohárové odvety tak Sigma půjde s vědomím, že na Letné musí vstřelit minimálně tři branky. „Výchozí pozice do odvety to není vůbec dobrá. Naše šance jsou teď už hodně malé, ale nic není nemožné, takže to určitě ještě zkusíme," neskládá zbraně Houska.

Hned v sobotu však Sigmu čeká ještě důležitější souboj s Pražany. Modrá lavina se se Spartou utká v rámci zápasu 22. kola. „Věřím, že v sobotu to bude o něčem jiném a hlavně ten výsledek bude úplně opačný," přeje si David Houska.