„Jsou to pro nás hodně důležité tři body. Už jsme je potřebovali," liboval si trenér domácích fotbalistů Oldřich Sklenář po utkání.

Když ale v 72. minutě Čevela vyskočil po rohovém kopu nejvýš ze všech a poslal Troubky do vedení, určitě mu po těle dobře nebylo. „Předtím jsme měli několik velmi dobrých šancí. Zejména Hlaváček mohl dát aspoň tři góly. Teoreticky mohlo být po prvním poločase rozhodnuto," domníval se Sklenář.

„Místo toho dostaneme gól," doplnil.

Jeho mužstvo však ukázalo charakter. Už za minutu Hlaváček protrhl střeleckou smůlu a po skrumáži v pokutovém území vyrovnal. A v 75. minutě znovu po Hlaváčkově akci Vinkler střelou do prázdné branky skóre otočil.

„Takticky jsme to zcela nezvládli. Dostali jsme se do vedení, ale přesto, že jsme si řekli, co je potom třeba udělat, jsme vlastní nesoustředěností nabídli soupeři vyrovnání," zlobil se trenér Troubek Miroslav Polášek.

„Podle mě to byl minimálně remízový zápas. Za stavu 0:0 byly šance na obou stranách. V závěru jsme ještě mohli vyrovnat, ale bohužel jsme nic nedali. Měli jsme určitě na víc. Je to pro nás ztráta," dodal Polášek.

Šternberk naopak velebil útočníka Tomáše Hlaváčka.

„Nakonec byl hrdinou, protože protrhl tu smůlu, ale jak jsem říkal, mohl rozhodnout už v prvním poločase. Takhle to byly nervy. Soupeř měl v závěru dvě standardky, ale jedna skončila ve zdi, druhá šla nad," uzavřel Sklenář.

Oba týmy čeká další pokračování krajského přeboru už ve středu. Troubky hrají v nedalekých Opatovicích, Šternberk čeká o poznání delší výlet do Zlatých Hor.

FK Šternberk – FK Troubky 2:1 (0:0)

Branky: 73. Hlaváček, 75. Vinkler – 72. Čevela. Rozhodčí: Chládek – Hampl, Paščinský. ŽK: Kymlička – R. Haviernik, Čevela, Petráš.

Šternberk: Pobeška – Havlík (46. Sklenář), T. Frieb, Kymlička, Tomanec (87. Šrámek) – , Steklý (66. Vinkler), Mudrák, Valtr, Coufal – Hlaváček, Vojtášek. Trenér: Oldřich Sklenář.

Troubky: Bělík – Pospíšil, Čevela, Vala, J. Haviernik – Kučera (57. Petráš), R. Haviernik, Stískal, Ticháček – Němčák – Stoklásek. Trenér: Miroslav Polášek.