První poločas byl ale z domácí strany hodně nepovedený. Holičtí marně hledali recept na obranný val fotbalistů ve žlutých dresech. „Tragédie. První půli jsme úplně odchodili. Tak se nedá prostě porazit vůbec nikdo,“ zlobil se za výkon svých svěřenců v úvodní pětačtyřiceti­minutovce trenér HFK Oldřich Machala.

Nejen že Holice nevstřelila gól, ale navíc inkasovala. Když si ve 25. minutě postavil míč k rozehrání standardní situace kapitán Rosic Petr Malata, asi nikdo čekal, že jeho dělovka skončí přímo v šibenici holické branky.

Krásná vedoucí branka Slovanu domácí fotbalisty srazila k zemi. Až před koncem poločasu se holičtí fotbalisté dostali do několika gólových příležitostí, které ovšem nedokázali úspěšně zakončit.

Ve druhé půli se Holice tlačila do zakončení daleko častěji a projevilo se to i na výsledku. „Byla tam už úplně jiná agresivita, nasazení a přišly i šance. Na to se už dalo dívat,“ pochvaloval si Machala, kterému navíc vyšlo střídání, když místo Bednáře poslal na plac Tögela.

„Honza tomu strašně moc pomohl, stejně jako další střídající Libor Žondra. Střádání nám hodně pomohla,“ radoval se holický kouč.

Zasloužené vyrovnání domácích přišlo v 61. minutě, kdy centr Tögela prodloužil Kazár až na hranici šestnáctky ke Kovářovi a holický kapitán poslal levačkou míč k přesně k tyči. „Trefil jsem to sice ne moc dobře, ale zapadlo to k tyči,“ poznamenal autor branky.

To nebylo ze strany domácího kapitána všechno. Po standardce Čtvrtníčka Kovář ukázal, že má přehled i ve vzduchu a přesnou hlavičkou zajistil domácím tři body. „Byl to krásný centr a já jsem tam byl úplně sám,“ popisoval hrdina zápasu.

Holice si vedení 2:1 dokázala udržet až do poslední minuty.

„Zaplaťpánbůh, že to tam Kovimu spadlo,“ líčil Machala, který přiznal, že musel o poločase v kabině zvyšovat hlas.

Rosice mohly litovat, že ve druhé poločase neproměnily některý z nadějných brejků. „Když máte málo šancí, tak musíte něco proměnit. Nám se to podařilo jenom v prvním poločase z trestňáku, ale v další fázi už ne,“ mrzelo kouče Slovanu Pavla Juračku.

„Jsme zklamaní. Před zápasem jsme si říkali, že pokud bychom uhráli bod, tak by to byl obrovský úspěch. Pro Holici to bylo těžké, protože prohrávala po pěkné brance Malaty a myslím, že jsme si dnes nezasloužili prohrát, i když nás Holice v některých fázích přehrávala,“ prohlásil hostující trenér.

1. HFK Olomouc – FC Slovan Rosice 2:1 (0:1)

Branky: 61. a 80. Kovář – 25. Malata. Rozhodčí: Tomanec – Šumšál, Machálek. ŽK: Bednář, Kovář, Žondra, Čoupek – Selinger, Oprchal, Bačík. Diváků: 342.

HFK Olomouc: Šrom – Šimko, Šimáček, Kopecký, Čoupek – Čtvrtníček, Bednář (54. Tögel), Kovář, Kazár (82. Filipský) – Richter (70. Žondra), Korčián. Trenér: Oldřich Machala.

Rosice: Lengál – Dufek, Vítámvás, Koiš, Sukup – Kubek, Oprchal (82. Schwarz), Malata, Selinger, Pšikal – Bačík (57. Dupal). Trenér: Pavel Jučačka.