„Čekal jsem, že by odvolací a revizní komise mohla verdikt alespoň zmírnit, ale ta zůstala stejného názoru jako disciplinární komise,“ uvedl Drobiszův advokát Petr Konečný.

Olomoucký brankář, který byl v úterý zproštěn obžaloby, rovněž věřil, že se u středečního jednání Odvolací a revizní komise FAČR dočká zrušení nebo alespoň zmírnění trestu.

„Doufám, že se i na fotbalové scéně domůžu něčeho, abych mohl znovu fungovat jako fotbalista,“ prohlásil v úterý Drobisz.

Tak se ovšem nestalo. Pro pětatřicetiletého brankáře může potvrzení trestu znamenat konec kariéry, na fotbalové půdě je verdikt definitivní.

„Disciplinární a trestní řízení je zkrátka jiná liga,“ konstatoval právní zástupce Konečný. „Můj klient mě požádal, abych co nejdříve podal žalobu proti rozhodnutí,“ uvedl Konečný.

Předsedkyně odvolací a revizní komise Markéta Haindlová své rozhodnutí odůvodnila slovy:

„Ve věci odvolání Petra Drobisze se komise ztotožnila se závěry disciplinární komise, že ke korupčnímu jednání došlo a tuto skutečnost má ORK v mezích skutkových zjištění orgánů FAČR za prokázanou, a tím tedy za zcela uzavřenou. Z tohoto důvodu bylo odvolání hráče Petra Drobisze zamítnuto.“

Drobisz tak dál nemůže chytat a navíc jen tak neskončí ani soudní tahanice.

„Chtěli jsme se tomu vyhnout a dělali jsme proto všechno abychom nemuseli podávat žalobu. Sigma navíc přijala svůj trest, proti kterému se neodvolávala,“ zrekapituloval Konečný fakta.

Disciplinární komise kromě Drobisze potrestala i olomoucký klub odečtem devíti bodů a pokutou čtyři miliony korun.

Kubíčkovi zrušili trest

Ze středečního jednání Odvolací a revizní komise FAČR naopak odcházel spokojen bývalý sportovní ředitel olomouckého klubu Jiří Kubíček, kterému byl zrušen dvouletý trest zákazu činnosti.

„Ve věci odvolání Jiřího Kubíčka neshledala ORK, že by se disciplinárně provinil. Z hlediska ORK naopak přispěl k odhalení korupčního jednání ve fotbale, byť tak mohl učinit dříve,“ uvedla v prohlášení předsedkyně ORK Haindlová.