Hned ráno mohli trenéři sledovat skupinový trénink dorosteneckých kategorií Sigmy. Následovala návštěva tréninkové jednotky A-týmu a diskuse s trenérem Václavem Jílkem.

Po obědě se přesunula skupina na základní školu Heyrovského, kde trénovali žáci kategorií U 12 a U13. Poté se zúčastnili stážisté testování síly hráčů regionální fotbalové akademie U14 a U15 a následně i jejich tréninku.

Na závěr pak přišlo utkání mládežnické Ligy mistrů mezi devatenáctkou Sigmy a slovinským Mariborem.

„Zpětnou vazbu od trenérů máme velmi dobrou. Ocenili zejména možnost podívat se na trénink áčka a podebatovat s trenérem Jílkem, který si na ně udělal čas, což je skvělé,“ řekl jeden ze spoluorganizátorů akce Jakub Beneš, manažer regionální fotbalové akademie.

Celou stáž na Sigmě a v akademii mají trenéři zcela zdarma, stačí se jen nahlásit na příslušný termín.

„Do konce podzimu bychom chtěli zorganizovat tuto akci ještě alespoň jednou. Ale uvidíme, jak nám pomůže počasí. Většina programu se koná venku a za celý den toho mají trenéři docela dost,“ usmál se Beneš.

Informace o dalším termínu akce „Trenéři na Sigmě“ přinesou včas webové stránky Sigmy či regionální akademie, stejně jako jejich stránky na sociálních sítích.