A chce rychle najít nového kouče, nakoupit hráče a nastartovat k úspěchu. „Dvě sezony za sebou se nám nepovedly. Období neuspěchů a podprůměru je třeba razantně ukončit. Musíme posílit, nesmí se to opakovat. Musíme začít znovu budovat tým. A je potřeba vyměnit i tváře kolem toho. Hráči musí věřit tomu, že to bude o něčem jiném. A ve vítězství je potřeba věřit, a to jim musí někdo vlévat do hlavy, a to musí být trenér,“ řekl Jaromír Gajda, předseda klubového představenstva.

„Potřebujeme najít novou hlavu prvoligového týmu a od toho se pak odvinou další změny. Musíme nastartovat do nového období,“ dodal. A kdo bude novým trenérem? „Vím, co bychom si přáli. Aby to byl trenér, který bude mít úspěch. Musí dát do kupy mužstvo, vezme to za správný konec. Budeme vybírat z několika tipů, o kterých jsme hovořili,“ řekl Gajda s tím, že klub nemá obavy z toho, že dobrého kouče nesežene. „Myslím si, že trénovat v Olomouci je pro každého dobrá štace,“ řekl Gajda.

Od nového kouče bude vedení klubu čekat razantní zlepšení. „Odrazit se ze 14. místa nebude tak těžké. Pokud někdo bude chtít máknout a bude se tomu věnovat plně. A vybere si dobré spolupracovníky. A tuto možnost mít bude,“ podotkl Gajda. Nového kouče chce mít Sigma podepsaného co nejdříve. „Dohoda může být udělána už v pátek nebo v sobotu. Přál bych si, aby to bylo brzy. Ale zase nás k tomu netlačí čas, do začátku přípravy jsou čtyři týdny. Takže to může být klidně až za deset dní,“ řekl Gajda.

Konkrétní jméno Gajda nechtěl prozradit. „Na pár jménech jsme se shodli, že by to bylo dobré řešení. Neměl by to být trenér, který se u nás začne učit. Potřebujeme někoho, kdo už má nějaké zkušenosti, nebo má nějakou zkušenost ze zahraničí. A mít potenciál na to, aby to zvládl,“ řekl Gajda. Zkušenost ze zahraničí, to by sedělo na Romana Pivarníka. Ten by měl být jedním z kandidátů. „Mluvili jsme i o něm. Myslím, že má šanci v Olomouci trénovat. Ale neříkám, že je na první místě,“ podotkl Gajda. A volný je třeba Vítězslav Lavička. „Je to špičkový trenér, může úspěšně trénovat každý tým u nás,“ řekl Gajda. „Samozřejmě ho také oslovíme,“ řekl sportovní ředitel Sigmy Jiří Kubíček.