Odehráli jste osmé utkání přípravy. Jak zatím letní období probíhá?

Hlavně jsem spokojený s tím, že jsme zápas zvládli a nikdo se nezranil. To bylo asi nejdůležitější. Měli jsme s tím v začátku problém, vypadlo asi čtyři pět hráčů. Jsem spokojený, nejsem ten typ, který by byl nespokojený s tím, že nepřišli další dva tři hráči, které jsme chtěli. Taková je situace. Přivedli jsem aspoň některé kluky, o které jsme měli zájem. Konkurence se zvýšila. Máme z čeho vybírat.

Třicet čtyři gólů v loňské sezoně dali v součtu Tomáš Chorý a Jakub Plšek a ti v Sigmě zůstávají.

Velmi důležitou osu mužstva se nám podařilo udržet, patří tam ještě Uroš Radakovič. Součet gólů u Plška a Chorého byl takový, ale víme, že to bylo ve druhé lize. Teď to bude o něčem jiném. Ale jsem strašně rád, že tady jsou a budeme s nimi dál spolupracovat.

I gólový účet Šamorínu jste mohli zatížit mnohem více, že?

To je dlouhodobá nemoc. Hráči nakládají s těmi šancemi hodně lehkovážně. Máme posledních čtrnáct dní, abychom na tom zapracovali. Ale samozřejmě to není otázka dvou týdnů, na efektivitě pracujeme už dlouho.

Jak moc vás prověřili Slováci směrem do defenzivy?

Byla to malá prověrka. Spíš jsme měli záměr vyzkoušet některé věci do ofenzivy. Šli jsme tam s tím, že chceme některé věci a principy víc uplatňovat, což se dařilo. Až na finální fázi. Jako test beru hlavně dva zápasy na soustředění.

Už máte jasno, koho nyní z kádru vyřadíte?

Měli jsme tady Martina Antla a Jana Ambrozka. Nabídli jsme je na hostování, kdyby o ně byl zájem. Pojedeme ve dvaadvaceti hráčích plus dva gólmani. Pak to budeme případně řešit dál po soustředění, když bude následovat po dalším zužování.A co případné doplnění? Hledáte ještě někoho?
Aktivní jsme, ale je otázka, co si můžeme dovolit. Pořád se snažíme zvýšit konkurenci v útočném středu, na postu podhrotového hráče. Kdyby tam byla nějaká možnost, tak bychom do toho šli.

Straší vás před ligou něco?

Člověk o tom přemýšlí, že by se větší výběr hodil. I konkurenci na pravého beka bych uvítal. Ale je to tak, jak to je. Strach nemám, jedině z toho, že by nám z toho na soustředění dva tři hráči vypadli. Věřím ale tomu, že teď už budeme pokupě.

Na pozici ofenzivního záložníka nastoupil netradičně Šimon Falta. Je to možnost?

Byla potřeba to ověřit. Zkoušeli jsme to ve druhé lize, chtěli jsme se k tomu trochu vrátit. Plšek nám proti Šamorínu vypadl, byl tam jen Buchvaldek. Šimon tam hrát může, ale v lize by se musel srovnávat s jiným tempem, s jinou kvalitou obránců. Jedna z variant to ale je.

Útočník Jakub Yunis bude hostovat v Katovicích. Máte dostatek hráčů na hrot?

S Kubou jsme se bavili už po skončení sezony. Naprosto jednoznačně jsme se shodli, že pro něj bude ideální, když teď dostane šanci někde, kde bude mít dostatečné zápasové vytížení. Je to pracovitý hráč a talent má. Teď musí nasbírat zkušenosti v dospělém fotbale. Trošku nám ale vytrhnul trn z paty Manzia. V hrotové pozici se totiž jevil v přípravě velmi dobře. Ještě máme Linharta a Chorého, takže tři hráče na tento post.

Jak se vám líbil Tomáš Chorý, který se k týmu připojil až později?

Měl týden volna po Euru, nebyl znát nějaký výpadek. Přes svůj mladý věk je to dostatečně zkušený hráč, aby si s tím poradil. Pohybově na tom byl dobře, nevidím v tom problém.

Co vás čeká na soustředění?

Už nastává finální fáze. Budeme ladit spíše taktické věci a už se budeme zaměřovat na prvního soupeře, na Mladou Boleslav. To jsou normální věci, kondice už jde trošku stranou. Určitě vazby se tam musí ještě vylepšit a taky chování v defenzivě, rychlost přepínání, rychlost reakce po zisku míče.

Jste spokojen se zápasy, které máte v Polsku v plánu?

Maccabi Haifa a Omonia Nicosia to jsou soupeři, kteří se v minulých letech účastnili Ligy mistrů. Jsem rád, že jsou to soupeři z nejvyšších soutěží a bude to pro nás dostatečná prověrka před ligou.

Mohou posily z léta zamířit do základní sestavy? Michal Obročník má zdravotní obtíže.

Michala limituje zranění, neviděl jsem ho v žádném zápase, když jsem byl ještě na Euru. Ale v prvním utkání se jevil velmi dobře, ale reference jsou na něj velmi dobré. Je to hráč, který bude atakovat základní jedenáctku. S tím jsme ho sem brali. Měl by být přínos, stejně jako Zdeněk Linhart nebo Roman Polom. Ale tam to bude ještě chvíli trvat.

Proč?

Jsou to kluci, kteří toho v jarní části moc nenahráli. Hlavně Roman Polom měl výpadek, ale když se do toho dostane, tak nám může hodně pomoct. Charakterový stoper hrající levou nohou, který mluví. S ním jsme určitě nešlápli vedle.