Padala ostrá slova, výhrůžky, málem došlo i na facky…

Rozhovor

Utkání v Mikulovicích mělo dramatický závěr, především přímo z vaší strany. Souhlasíte?
Já tohle odmítl komentovat už po zápase a myslím si stále, že tyhle věci nemá smysl rozebírat. Zahraje se to pod koberec… Nejsme první ani poslední, co si stěžují na zápas v Mikulovicích. Stejně dopadla před čtrnácti dny Litovel.

Ale vy osobně jste prý velmi těžce nesl ten gól, ať byl jakýkoliv.
Já to neustál, beru to na své triko, ale komentovat to do novin je zhola zbytečné, neboť všichni vědí, co se v Mikulovicích děje.

Na webových stránkách vašeho klubu je už odezva na zápas v Mikulovicích a píše se tam, že jste byli v Mikulovicích popraveni.
Když to řeknu diplomaticky, cítíme se poškozeni.

Poškozeni, popraveni?
Asi tak nějak.

Vy se domníváte, že gól padl po ruce. Ale vy jste byl od toho místa dost daleko. Jste si naprosto jisti, že došlo k ruce?
Když došlo k šarvátce či spíše hádce po tom gólu, přišel k nám jeden mikulovický hráč a řekl mi: Vidíte, sice to ruka byla, ale body máme my. Sice všichni řvali, že to rukou nebylo, ale… Nevím, jestli se nám ten hráč vysmíval, nebo se přiznával. Ale fakt to nemá cenu rozebírat, jenom se mi potvrdilo, co mi říkali kolegové z Litovle či z dalších klubů, že v Mikulovicích se vyhrát nedá. Jenom jsem panu Murovi (kouč Mikulovic – pozn. red.) po zápase řekl, aby nezapomněl napsat do Deníku, že Mikulovice jsou nedobytné (smích).

Říkáte, že se nedá nic dělat, ale HFK je poměrně vlivný druholigový klub, jistě vlivnější než Mikulovice. To nemáte opravdu naprosto žádnou páku, jak něco začít dělat?
Část našeho vedení na tom utkání v Mikulovicích byla, je možné, že se k tomu nějak postaví a že to utkání nezůstane bez odezvy. Viděli to i výše postavení funkcionáři krajského svazu, ale jestli to bude mít odezvu, to já vám neřeknu. Chtěli jsme to konzultovat s delegátem utkání panem Bayerem, ale ten odmítl. Já jsem trenér, tohle je teď na vedení klubu.