„Jsem maximálně spokojený s přístupem hráčů v tréninku i k zápasům," pochvaloval si Radim Kučera, který ve třetí lize sbírá zkušenosti a dívá se i po vyšších metách.

„Hlavním cílem je dostudovat profilicenci, abych mohl trénovat nejvyšší soutěž," nastínil své plány Kučera.

Máte za sebou první půlrok 
v roli trenéra a je z toho hned první místo v tabulce MSFL. Máte důvody k radosti?
Řekl bych, že to je nad očekávání, je to výborný výsledek. S podzimem jsem byl maximálně spokojen, stejně jako s přístupem hráčů k tréninku a k zápasům. Některé zápasy jsme nezvládli, ale to beru na úkor toho, že u mladých hráčů občas mohou být nevyrovnané výkony.

Trenér Radim KučeraZa polovinu sezony jste prohráli čtyřikrát a pokaždé to bylo na venkovní půdě. Čím se ty zápasy lišily od domácích, ve kterých jste většinou excelovali?
Já myslím, že jsme výborné výkony předvedli i venku. Ale například v Hlučíně nebo Prostějově, kde jsme prohráli, byly ty výkony takové bezkrevné. Vypadalo to, jako by kluci chtěli dokázat, že umí udržet míč, ale bylo to takové bez efektu a zakončení. Herně jsme vyloženě nikde nepropadli, snad s výjimkou zápasu v Prostějově a druhého poločasu v Třebíči. Jinak jsme dominovali v držení míče, ale bylo málo dravosti 
v koncovce a myslím, že gólů jsme mohli dát daleko více.

Podzim jste zakončili cenným vítězstvím v Opavě. Slezany jste navíc vystřídali na prvním místě tabulky. Byla to pro vás taková třešnička na dortu?
Musím říct, že jsme tam jeli jenom s jediným hráčem z A-týmu, kterým byl Javůrek. Byl tam i Zahradníček, ten ale za nás jezdí hrávat pravidelně. Kluci mě mile překvapili a podali perfektní výkon po taktické stránce a hráli dost agresivně i technicky. Myslím, že zápas jsme měli ve svých rukou. Utkání v Opavě a třeba i v Holici byla taková nadstandardní.

Cílem postup? To jsem tady neslyšel

Do některých utkání jste nastupovali docela hodně posíleni hráči z áčka. Hodnotíte tyto zápasy jinak?
Ano, třeba ten domácí zápas s Opavou, který jsme vyhráli 4:1, se mi hodnotí zase jinak, protože za nás hráli Michal Ordoš, Aleš Škerle nebo Martin Doležal. To hodnocení může mít různé parametry. Když se ale zaměřuju na svoje kluky, které připravuji na mužský fotbal, tak jsem maximálně spokojený.

Hráčů se v podzimních zápasech na hřišti protočilo opravdu hodně a do střelecké listiny se jich zapsalo hned čtrnáct. Dala by se některá jména vyzdvihnout?
Když vezmu pracovní náplň v tréninku, tak tam žádný problém nebyl, všichni pracovali na sto procent. Forma, která vyplouvala během přípravy a začátku sezony, velmi dobře zastihla Jardu Svozila, který už čtrnáct dnů trénuje v A-týmu, což je pro něj taková odměna. Těch lepších výkonů tam samozřejmě bylo daleko víc. Například Matěj Hýbl, Jiří Texl, Filip Richter nebo Marek Schmidt jsou hráči, kteří výkonnostně stoupali, pro mužstvo měli přínos a dávali mu velkou kvalitu.

Po podzimu vedete tabulku, co to znamená směrem k jaru? Chcete vedení udržet, nebo do toho půjdete s klidem a nebudete pod tlakem?
Myslím, že budeme hrát bez tlaku, protože přijde určitá obměna kádru. Někteří hráči možná budou přeřazeni do A-týmu nebo budou poslaní někam do druhé ligy na hostování, aby sbírali zkušenosti. Naopak ke mně do týmu možná přijdou nějací hráči z devatenáctky, aby si taky zvykali na ten chlapský fotbal. Neříkám, že nechceme být první, protože to je vždycky taková odměna, ale cíl v podobně postupu, to jsem tady neslyšel. My se budeme snažit hrát, abychom dávali co nejvíc gólů a předváděli atraktivní fotbal, což je lákavé pro diváky a samozřejmě se to pak i promítá 
v tabulce, jako tomu je teď na podzim.

Vítr mě zavane asi jinam

Začátky vaší trenérské kariéry vypadají velice slibně. Máte už stanoveny mety, kterých byste v tomto řemesle chtěl dosáhnout?
Zatím sbírám zkušenosti, jsem rád, že v kádru, který momentálně mám, jsou výborní hráči. Dobře se s nimi pracuje, protože jsou mladí a na tréninku mají chuť, sílu a touhu posouvat se do A-týmu. Jako trenér bych potřeboval sbírat zkušenosti i někde jinde. Já svoje cíle mám a tím hlavním je vystudovat profilicenci, abych mohl trénovat nejvyšší soutěž. Podle toho se potom budu zařizovat dál.

Měla by to být nejvyšší soutěž 
v Olomouci, nebo třeba i někde jinde?
Abych pravdu řekl, tak nepočítám s tím, že bych větší část trenérské kariéry strávil v Olomouci. Každý trenér nebo hráč prochází určitým obdobím a je dobře, když odejde do jiného mužstva, kde nasbírá zkušenosti. Pozná jiné lidi, jiný druh práce, protože všude nemají takovou základnu jako v Olomouci. Těch důvodů je milion a já si myslím, že vítr mě zavane někam jinam a od toho se budu dál odrážet. Samozřejmě bych chtěl v trenérské kariéře být co nejvíc úspěšný a dotáhnout to co nejvýš.

Pro jarní část sezony dál počítáte s prací v Sigmě?
Smlouvu mám do 30. 6. 2014, takže pokud nic nenastane, tak na jaře budu 
v Olomouci a pak se uvidí.