„My chceme vyhrát každý zápas, a když to bude stačit, tak se nebudeme bránit postupu," vyprávěl Libor Žondra.

Proti Sigmě jsme na hřišti ukázali velké srdíčko. Berete zasloužené tři body?

Dnes to bylo o nasazení a to si myslím, že jsme měli větší a proto jsme vyhráli. Měli jsme sice jenom dvě šance, ale dali jsme dva góly a na to se hraje. Je to super, jsme šťastní.

Motivoval vás trenér Oldřich Machala proti Sigmě nějak speciálně?

On nás motivuje každý zápas, ale na Sigmu to byla o něco větší motivace. Slíbil nám něco, doufám, že dostaneme v pondělí volno (smích). On bude určitě šťastný a my jsme šťastní za něho.

Pro vás byl zápas na Andrově stadionu taky hodně speciální?

Já jsem vždycky hrál jenom proti olomouckému béčku a chtěl jsem si zahrát proti A-mužstvu. V Holici nám to tenkrát v poháru nevyšlo. Vyhráli jsme tady, takže jsem spokojený.

Během zápasu jste svedl bezpočet soubojů. Jak moc utkání bolelo?

Rajnoch je reprezentant a s ním to bylo těžké. Já jsem si chtěl míč vždycky pokrýt a on mě přeskočil. Ty souboje byly tak půl na půl, ale myslím, že rozhodčí jim trošku pomáhal, protože polovina faulů, si myslím, nebyla. Já si ale nechci stěžovat. Byl to těžký zápas a ke konci mě už braly křeče.

Musel jste taky hodně vypomáhat přetížené obraně.

Sigma ke konci nakopávala, protože už neměla jinou možnost, takže kluci tam na mě řvali, abych jim šel pomoct dozadu.

Po taktické stránce jste zvládli zápas na sto procent?

Důležité bylo dát ten první gól. Tam Pazi (Jan Pázler, pozn. red.) prošel přes dva stopery, udělal to perfektně a dal gól. Já jsem mu před zápasem říkal, že dá gól, takže to splnil (usmívá se).

Zatím jste s angažmá ve Znojmě maximálně spokojený?

Ve Znojmě je to parádní, jsem úplně spokojený. Krásné město, spoluhráči jsou super, takovou kabinu jsem ještě nezažil a daří se nám. Sice jsme minulý víkend pokazili zápas, ale dneska jsme si to vynahradili.

Budete chtít vykopat první ligu?

My chceme vyhrát každý zápas, a když to bude stačit, tak se nebudeme bránit postupu.