Holice doma v letošní sezoně nedokázala bodovat ani na osmý pokus. "To je úplně tristní bilance, nula bodů z osmi zápasů je malá fotbalová tragédie," konstatoval trenér Karel Trnečka, který při své obnovené premiéře na lavičce HFK dokázal získat tři body v Petřkovicích.

Navázat na venkovní výhru 4:0 v domácím zápase s Hlučínem se ale nepovedlo.

"Soupeř byl kvalitní, měl víc šancí než my. Při troše štěstí jsme mohli třeba remizovat, ale dostali jsme dva góly ze standardních situací. Z naší strany mi tam chybělo trochu víc agresivity," hodnotil Trnečka.

Jeho tým vedl po trefě Radima Plesníka, hosté však dvakrát kontrovali.

První gól dostali domácí po rohovém kopu v samém závěru úvodního dějství. Pět minut po startu druhého poločasu Hlučín dokonal obrat gólem z penalty.

"Byly tam také dvě situace, kdy se dala penalta pískat i proti Hlučínu. Ale bohužel, nedá se nic dělat," poznamenal Trnečka.

Mezi třemi tyčemi se solidním výkonem prezentoval František Svoboda.

"Chytal dobře. Měl jsem z toho trochu obavy, protože Spurný je zraněný a v sezoně už chytat nebude," vypíchl trenér výkon mladého gólmana.

Již ve středu od 16 hodin hraje Holice další domácí utkání s Rýmařovem.

"Zase to bude velice těžký zápas, ale pro nás velice důležitý, protože Rýmařov je jedno z mužstev, na které bychom se mohli dotáhnout," plánuje Trnečka, který věří, že hrozivá bilance na domácím hřišti se už zkrátka musí prolomit.

"Nula bodů za osm zápasů? To jsem nezažil. Už to musíme zlomit," burcuje svůj tým Trnečka.

1. HFK Olomouc - FC Hlučín 1:2 (1:1)

Branky: 33. Plesník - 45. Mác, 78. Kraut. Rozhodčí: Černý - Popelák, Kolář. ŽK: Foltyn (H). Diváci: 140.

Holice: Svoboda - Plesník (64. Krejčí), Horka, Seibert, Buček, Schmidt (78. Spurný), Antl, Vichta, Šichor - Dabić (85. Juráš), Voleský. Trenér: Karel Trnečka.

Hlučín: Kodeš - Massaniec (72. Ságner), Heinik, Málek, Fojtík, De Carvalho (89. Krejčí), Foltyn, Bialek, Mac (80. Jančík), Štefek, Kraut. Trenér: Radomír Korytář.