„Spoluhráči můžou vždycky počítat s tím, že v případě vítězství je čeká nějaké občerstvení,“ směje se olomoucký obránce.

Jak vnímáte souboje s Brnem, je to derby?
Derby je to určitě. Brno je blízko Olomouce, vlastně nejblíž ze všech. Je to hodně pikantní a ty zápasy jsou vždycky zajímavé.

A pro vás osobně jako rodilého Brňana?
Pro mě je to také zajímavější utkání. O motivaci navíc mám postaráno. Hraje se v mém rodném městě. Spoluhráči vždycky můžou počítat s tím, že v případě vítězství je pozvu na nějaké občerstvení.

Podzimní duel vám vyšel na výbornou – vyhráli jste 5:0. Jak na ten zápas vzpomínáte?
Bylo to zlomové utkání. Hráli jsme za trenéra, podařilo se nám zlomit tu výsledkovou krizi a zároveň jsme nastartovali takovou tu euforii, ve které jsme dohráli zbytek podzimu, který přinesl výborné výsledky a krásné zápasy.

Ta pozice je oproti podzimu dost odlišná. Teď je to Brno, kdo je v krizi. Po dobrém startu do jara prohrálo třikrát za sebou.
Je to tak. Hlavně doufám, že se nechytí na nás (smích). Jejich poslední výsledky určitě hodně ovlivnilo to, že se jim rozpadla obrana. Z toho hodně vycházeli a přineslo jim to vlastně nejlepší start do jarní části.

Jejich klíčový obránce Jan Trousil se podle všeho stihne dát do pořádku. Pro vás je to trošku škoda. Bez něj by asi Brno bylo slabší, souhlasíte?Tomáš Janotka v akci

Jeden hráč mužstvo nedělá, ale v tomto případě se asi dá říct, že by bez něj byli slabší, protože je to typ hráče a člověka, který je přirozeným lídrem. Je to velmi kvalitní fotbalista. Na druhou stranu se na něm může projevit, že ještě nebude úplně fit nebo bude nerozehraný. A i kdyby ne, tak když se neprosadíme přes něj, tak se prosadíme přes jiného (úsměv).

Jak se promítne do zápasu fakt, že ve středu vás čeká semifinále poháru v Plzni?
Já myslím, že se to nepromítne. Soustředíme se na každý zápas. Pohár je číslo jedna, ale i do zápasu s Brnem jdeme na sto procent. Další zápas nás čeká až ve středu, takže je tam dost času, abychom zregenerovali. Hrajeme o svá jména, o jméno klubu, body, o svoje peníze, takže těch důvodů, proč mít maximální motivaci, je hodně.

A výsledek včerejšího jednání disciplinární komise?
V posledních týdnech už to nebylo takové téma jako v době, kdy to bylo zveřejněno. Myslím si, že už jsme to hodili za hlavu a soustředili se jen na fotbal. To, že to dopadlo tak, jak dopadlo, je pozitivní zpráva. Nikdo už se na nás nebude dívat přes prsty.