Hanáci před devíti tisíci diváky předvedli velmi slušný výkon a obrali o body mistra.

Zato Pražané ztratili další mač především kvůli své nemohoucnosti, když zejména Škoda s Necidem spálili stoprocentní tutovky.

Ani jedno z toho však nebylo hlavním tématem pozápasových diskuzí.

Vše předčila situace ze 40. minuty, kdy Olomoučtí srovnali díky důraznému Václavu Jemelkovi. Ten si naběhl na dlouhý Vepřekův nákop a na malém vápně jej krkolomně procedil do sítě.

Pro dvaadvacetiletého zelenáče první ligová branka, velká sláva.

Kde je tedy problém? Domácí stoper míč v pádu zasáhl rukou.

„Jo, ale neúmyslně,“ přiznal střelec.

A zde je kámen úrazu. Při hře rukou se totiž podle fotbalových pravidel posuzuje především právě úmysl, díky kterému hráč dosáhne výhody.

„Z mého pohledu odehrál míč slávista Souček někam do těla Jemelky. Neviděl jsem tam porušení pravidel, proto jsem branku uznal,“ řekl v rozhovoru pro O2 TV Sport sám sudí Karel Hrubeš.

Výklad pravidel se tak opravdu více přiklání k variantě, že Jemelkova trefa byla uznána správně. Jeho ruka byla totiž v přirozené poloze, což slávisté těžce kousali.

Do Jemelky se na sociálních sítích pustili hostující fanoušci, podle kterých se měl mladý obránce přiznat okamžitě, nikoli až v rozhovorech do médií.

Šilhavý: Nepadá nám to, proto jen bod

A co na to aktéři utkání?

„Podle mého to tam jasně hodil rukou. Rozhodčí chyby dělají, vzpomeňte si třeba na náš zápas s Teplicemi, kdy naše penalta asi také neměla být. Ale chtělo by to, ať je jich na hřišti třeba pět a nestávalo se to,“ mrzelo gólmana Jana Laštůvku, jenž měl celou situaci jako na talíři a provinění ihned po gólu běžel reklamovat za sudím.

Ještě víc nejednoznačný výklad pravidel rozčílil kanonýra Milana Škodu.

„Jako že fakt mohl platit, jo? No tak pak, ty vole… To si děláte prdel, ne? Rukou, jo? Tak jo, no, platí…“ hořce se usmál.

Jejich kouč Jaroslav Šilhavý však sympaticky viděl příčiny remízy, což je vzhledem k ambicím pražského celku málo, ve špatné koncovce.

„Šance, jako měl Milan Škoda, Necka (Tomáš Necid) a v posledních vteřinách Frýďas (Michal Frydrych), jsme v minulé sezóně dávali v těch devadesátých minutách. Letos nám to tam nepadá, a proto vezeme jen jeden bod, což je pro nás ztráta“ dodal.

Šťastným hrdinou duelu tak byl nakonec právě Václav Jemelka. Muž, který v lize sice teprve začíná, ale podle hodnocení Deníku zatím patří k nejlepším obráncům soutěže vůbec.

Skvělou formu potvrdil i premiérovou ligovou trefou v kariéře.

„Byla sice kontroverzní, škoda, že nebyla trošku hezčí, ale platila. Navíc díky ní máme bod, takže super!“ uzavřel.

A olomoucká pohádka dál pokračuje.