Sigma začala utkání aktivně.

„Tlač ho, napadej,“ bylo slyšet trenéra Petra Uličného díky ruchovým mikrofonům až v Olomouci.

Na domácí tým jeho skvadra vyrukovala s hodně vysunutou defenzivní linií, takže hbití útočníci Kulič s Chramostou byli co chvíli lapeni do ofsajdové pasti.

První šanci i díky tomu měla Sigma. Schulmeistrovu střelu z obrovské dálky brankář Miller jen vyrazil před sebe, kam dobíhal Podaný. Ze záklonu však hlavičkoval slabě.

Boleslav se postupem času s olomouckou taktikou vyrovnala a začala hrozit. Především z pravé strany, kde hrál velmi dobrý zápas Štohanzl.

Sigmu musel dvakrát zachraňovat po jeho centru Zlámal. Proti Chramostovi uspěl a Janíčkovu dorážku zbrzdil natolik, že z brankové čáry stihl míč odklidit Škerle.

Po půlhodině Hanáci zničehonic udeřili. Navrátil si narazil o domácího obránce, šel sám na Millera, který jeho střelu vyrazil k Pospíšilovi, jenž trefil do prázdné branky první ligový gól v kariéře.

Odpověď byla blesková. Štohanzl dostal prostor od Vepřeka, našel ve vápně Mareše a ten prostřelil Zlámala.

Zaúřadoval i „Velký přítel“

Zaúřadoval i „Velký přítel“, jehož byl v týdnu pozdravit trenér Uličný na Svatém Kopečku. Při samostatném nájezdu Chramosty zachránila Olomouc tyč.

Po přestávce měla opět lepší nástup Sigma.

Paradoxně to však byla domácí Boleslav, kdo šel do vedení. Štohanzl si zaběhl za obranu, snadno přetlačil Vepřeka a mezi nohama vybíhajícího Zlámala skóroval.

Stejně jako se v Praze brejkovali v daviscupovém zápase Radek Štěpánek se Srbem Tipsarevičem, pokračoval vývoj skóre i Boleslavi.

Petr Uličný ukázal, že nespoléhá jen na božské síly. Schulmeister rozehrál signál na mladíčka Pospíšila a ten svému gólovému novorozenci vyrobil pro jistotu bratříčka.

A nebylo to z olomoucké branky všechno. Na Schulmeistrův střílený centr Klesnil těsně nedosáhl. A na Hálův oblouček v 68. minutě vlastně taky ne, jenže v tomto případě zmátl Millera natolik, že se další olomoucký mladíček dočkal své prvoligové gólové premiéry.

Ve zbytku utkání už útočila především Boleslav, že Sigmu znovu zachránila tyč po hlavičce Mareše, už snad ani nepřekvapí. Štěstí bylo znovu na olomoucké straně.

A také výborný Zlámal, který v jasných šancích vychytal Štohanzla a Kúdelu.

John byl šťastný jako v Plzni

I díky němu Uličného svěřenci udělali možná jeden z rozhodujících kroků za záchranou v první lize.

„Musíme se na to dívat pořád s pokorou. Čekají nás těžká utkání s Příbramí a Bohemians. Myslím, že budeme muset získat takových šest bodů, abychom byli zachránění,“ říkal Petr Uličný po zápase.

„V prvním poločase jsme měli štěstí při těch závarech. Vyšel nám signál, za ten budu muset dát těm mým trenérům nějaké peníze, protože když nám to nevyšlo v Teplicích, tak jsem jim to slíbil. I tak jsem ale šťastný asi tak, jako když jsme vyhráli v Plzni,“ doplnil.

Jeho kolega Miroslav Koubek byl pochopitelně zklamaný.

„Byla to zbytečná porážka. Zápas se lámal asi ve chvílích, kdy jsme nechali Olomouc po naší vedoucí brance vyrovnat,“ řekl.

FK MLADÁ BOLESLAV – SK SIGMA OLOMOUC 2:3 (1:1)

Branky: 35. Mareš, 56. Štohanzl – 33. a 58. Pospíšil, 68. Hála.

Rozhodčí: Jech – Štěrba, Pilný. ŽK: Štohanzl, Šírl – Zlámal, Pospíšil.

Ml. Boleslav: Miller – Kalina, Dimitrovski (85. Bořil) , Rolko, Šírl – Janíček, Kúdela – Štohanzl, Kulič (69. Fillo), Mareš – Chramosta. Trenér: Miroslav Koubek.

Sigma: Zlámal – Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek (60. Hála) – Pospíšil (81. Dreksa), Rossi, Navrátil – Schulmeister, Klesnil, Podaný (90. Varadi). Trenér: Petr Uličný.