„Je to další ze série nepříjemných soupeřů,“ říká kouč domácího celku Zdeněk Strouhal. Jeho soubor má o motivaci postaráno. „Když ten zápas zvládneme, tak vytvoříme za námi bodovou díru, která už by se ostatním mužstvům do konce soutěže těžko stahovala,“ ví dobře trenér Uničova.

Bystrci nevyšly poslední tři zápasy, které všechny prohrála. Její hráči podlehli nejprve doma Břeclavi a pak nestačili na zachraňující se béčka Slovácka a Brna.

„Já je viděl na vlastní oči, když hráli v Zábřehu a tam předvedli velmi dobrý týmový výkon. Hrají rychlý kombinační fotbal, určitě to pro nás nebude jednoduché utkání,“ nepodceňuje soupeře Strouhal.

Zvlášť když jeho tým bude postrádat hned několik zraněných fotbalistů. K dlouhodobému marodovi Tomáši Večeřovi se po remíze v utkání s B-týmem Sigmy Olomouc přidal také kapitán Roman Vejvoda, který má natažený sval.

„Fiala s Tomanem po zranění, respektive po nemoci, teprve začínají trénovat,“ prozradil Strouhal jména dalších dvou hráčů, se kterými ještě nemůže počítat.

Nepodepisuje se na úzkém kádru náročný program posledních týdnů? „My jsme na to zvyklí. Tady nikdy nebyl takový počet hráčů, aby mužstvo bez problémů ustálo třeba tři čtyři zranění,“ konstatoval smířeně Strouhal.

„Pokud dáme dohromady deset lidí, tak není důvod házet předem flintu do žita,“ řekl s nadsázkou.

„Hlavně ať už se s Bystrcí nikomu nic dalšího nestane,“ přeje si. Série utkání se silnými soupeři totiž pro Uničov ani ve středu neskončí. Už v neděli se představí ve Znojmě na půdě vedoucího mužstva tabulky MSFL.