„Tahle tradice tady byla ještě předtím, než jsem k týmu nastoupil já,“ prozradil hlavní trenér Viktorky David Rojka, který do Přerova přišel v září roku 2019.

„Zimní soustředění v Luhačovicích jsem přebral do přípravy rád, je to tam fajn – pěkné prostředí, dobrá regenerace a umělka nedaleko ve Slavičíně,“ popsal Rojka.

Letos Přerované do lázeňského města vyrazí ve středu 3. března, vracet se budou v neděli. „Volím pozdější termín tři týdny před startem soutěže. Bude se totiž jednat o herní soustředění, žádná fyzička. Budeme tam mít hodně času na taktické věci a standardky,“ nastínil kouč Přerova.

Nejde však pochopitelně jen o fotbal. „Jde o super záležitost směrem k utužení kolektivu, jsme celý tým pospolu, více se poznáme i s novými posilami, které už budou v týmu,“ prozradil David Rojka.

„Trénujeme dvakrát denně, máme více času věnovat se herním věcem. Je to také takové narušení stereotypu,“ vysvětlil trenér.

A kolik taková legrace divizní klub stojí? Musí něco platit i samotní hráči? V Přerově rozhodně ne.

„Jde vlastně o takový benefit klubu, který vše zaplatí. Vychází to asi na sedm tisíc korun na osobu na pět dní. Takže jestli nás pojede dvacet, jedná se o částku kolem sto čtyřiceti tisíc,“ uzavřel David Rojka.

Fotbalisté Přerova pravidelně navštěvují hotel Vega v Luhačovicích.Fotbalisté Přerova pravidelně navštěvují hotel Vega v Luhačovicích.Zdroj: hotelvega.cz

Sigma ušetří díky sponzorovi

V porovnání s prvoligovými kluby jde pochopitelně o zanedbatelnou sumu. Dle dostupných informací platí nejbohatší tuzemské kluby za letní a zimní kempy milionové položky.

Je tady i „levnější“ varianta, které využila například i olomoucká Sigma. Za zimní soustředění na Maltě ušetřila díky generálnímu sponzorovi Tipsport Malta Cupu. Ten část výdajů za klub hradí, což je ve spojení s příjemnými podmínkami ostrova ve Středozemním moři vítaným bonusem.

„Měli jsme fantastické tréninkové podmínky, organizačně to byla výborně zvládnutá akce. Nepamatuji, že bychom potkali tak vynikající terény třeba i v jiných destinacích,“ pochvaloval si kouč Sigmy Václav Jílek. Aby také ne.

„I zápasové hřiště, které dostalo záhul, to úplně v pohodě zvládlo. Soustředění zcela splnilo cíl. Dobře jsme potrénovali, dobře se připravili a mohli se konfrontovat s kvalitními soupeři,“ dodal závěrem.

Hanáci se Tipsport Malta Cupu zúčastnili už v roce 2021 a z cesty na ostrov 80 kilometrů jižně od Itálie by se mohla stát pro klub zajímavá tradice.