Jak hodnotíte čtvrtý přípravný zápas v Nitře?

Myslím, že to bylo kvalitní utkání, škoda jen, že jsme se dopustili hloupých chyb. První laciný gól jsme dostali po takové střele či centru a hráč soupeře byl sám překvapený, že to skončilo v síti. U druhého inkasovaného gólu to byla systémová chyba, kdy jsme špatně vystoupili. Třetí branka padla po našem útoku, kdy Hladík naváděl balon, šel s Ševčíkem ze strany, zvolil střelu a oni nám z brejku dali rozhodující gól. Jeden hráč si tam udělal tři naše, takže si myslím, že jsme to měli uhrát líp.

V přípravě vás to tedy tolik mrzet nemuselo, že?

Samozřejmě to není mistrovské utkání, které se hraje na body. V takovém zápase bychom závěr asi dohrávali jinak, ale i tak to byla škoda, že jsme dostali gól. Nitra se totiž ukázala jako kvalitní soupeř. Má celou řadu dynamických, šikovných, rychlostně vybavených hráčů.

Po dvou výhrách nad Košicemi a Uničovem a remíze s Hradcem Králové jste poprvé prohráli. Jste rád, že máte zatím v přípravě na druhou ligu pozitivní bilanci?

Když někdo řekne, že v přípravě na výsledcích nezáleží, tak je to lež. Na výsledcích záleží, protože to určitou sílu mužstva vždycky ukazuje. Byl to ale asi poslední zápas, kdy jsme vystřídali osmnáct hráčů. Teď už to budeme směřovat k tomu, aby hráči odehráli minimálně šedesát minut, a už budeme kádr zeštíhlovat.

U některých hráčů jste tedy už ukončili testování?

Dva hráče jsme už vrátili do Vyškova, i když se ukázali jako velice šikovní. Jeřábek s Urbančokem by se ale do základní sestavy asi těžko probojovali. Když přihlédneme k tomu, že ještě dostaneme hráče z áčka, tak nemělo smysl je tady držet dál. Uvidíme ještě po dohodě s trenérem Kalvodou, který hraje v sobotu generálku. My hrajeme v Hlubočkách těžký zápas se Znojmem a uvidíme, jakou dostane, ještě po dohodě se sportovním ředitelem Minářem, kádr podobu.

Jak si na zkoušce vede útočník Aleš Krč? Mohl by si právě on vybojovat místo v kádru Sigmy?

Aleš Krč se mi z hráčů, které zkoušíme, jeví jako nejlepší. Zahrál velmi dobré utkání proti Hradci Králové a takové nadprůměrné utkání s Košicemi. V Nitře měl hrát druhý poločas, ale špatně šlápl na balon a teď jde k fyzioterapeutovi panu Urbanovi a uvidíme. Doufám, že to nebude nic vážného, ale je škoda, že nemohl zasáhnout do zápasu. Určitě bych po tom utkání věděl víc.

Jaké jsou jeho hlavní přednosti?

Jelikož budeme hrát druhou ligu, tak je jeho výhodou, že je vysokým hráčem a na svoji výšku je velmi dobře technicky i rychlostně vybaven. To hovoří v jeho prospěch.

Navíc v Uničově byl minulou sezonu hodně gólový.

Ano. Prosazoval se v koncovce, což je pro takového ofenzivního hráče strašně důležité. Já už ho ale znám i z dorostu a i z působení, kdy jsem ho měl před pár lety v béčku. Potvrdil mi narůstající kvalitu a v těchto parametrech šel hodně nahoru.

Nitra – Sigma Olomouc B 3:2 (1:0)

Branky: 20. Ivančík, 67. Šmehýl, 90. Valenta – 70. P. Ševčík, 78. Jemelka. Rozhodčí: P. Pucher – Darnadi, Kotrec. Diváků: 150.

Olomouc B: Reichl (70. Spurný) – Varadi (46. Texl), O. Ševčík, Šindelář, Hýbl (46. Jemelka) – Buchvaldek (46. Hladík), Kalvach (70. Buchvaldek), Richter (46. Habusta), Strašák (46. P. Ševčík), Schmidt (46. Vichta) – Rolinc (46. Yunis). Trenér: Augustin Chromý.