Tatran Litovel – SK Loštice 3:2 (2:0)

Domácím se první poločas povedl. Hosté se soustředili jen na obranu a bylo jen otázkou času, kdy budou inkasovat. Mohlo se tak stát již v 5. min.,ale Navrátil gólovou hlavičku Svačiny dokázal z branky vyhlavičkovat.

Ve 12. min. však šla Litovel již do vedení, když se po rohovém kopu Zavadila pěknou hlavičkou trefil Krpec. Hned o dvě minuty později Zavadil opět centroval na Krpce, ale někdo z obránců mu míč nadzvedl a šance byla pryč. To Srovnal v 15. min. přesným centrem svého spoluhráče našel, ale Fišara v dobré pozici mířil nad.

Hosté se dopředu moc nepouštěli a poprvé vystřelili až ve 31. min., kdy Ďurček přihrál Mikešovi. Jeho parádní rána však šla nad. Ve 41. min. šla Litovel již do dvojbrankového vedení. Dvojice Zavadil a Krpec si z opakovala rohový kop z 12. min. jak přes kopírák, i když tentokrát se kopalo z pravé strany.

Litovel začala dobře i po přestávce. Ve 47. min. Janošťák z trestného kopu posadil míč na hlavu Fišary, který jej po anglicku poslal za Špičkova záda. I čtvrtá branka utkání padla hlavou.

Litovelští po rohovém kopu nechali zcela volného Hejného a ten je za to ihned v 53. min. potrestal. V dalších minutách mohl skórovat opět litovelský Krpec. Nejprve mířil po akci z levé strany vedle a v 62. min. mu po přihrávce od Svačiny chyběly ke vstřelení branky jen milimetry.

Jinak ale v poslední půlhodině toho Litovel moc nepředvedla. Její hra byla plná nepřesností a hosté toho v 76. min. minutě dokázali využít, když se z osmi metrů ve vápně trefil střídající Pagáč.

Hosté potom měli v závěru výhodu trestného kopu z velmi dobré pozice, ale nedokázali jej využít a zejména za svoji pasivitu v prvním poločase zaslouženě prohráli.

Branky: 12. a 41. Krpec, 47. Fišara – 53. Hejný, 76. Pagát. Rozhodčí: Machala. ŽK: Svačina, Zavadil, Janošťák – Šafář, Mikeš. Diváci: 200.

Litovel: Hradil – Olbert, Švajda, Janošťák, Planička – Krpec, H. Fišara, Srovnal, Čep (57. Coufal) – Svačina (88. Jarmar), Zavadil. Trenér Miroslav Večeřa.

Loštice: Špička – Ďurček, Hejný, Plhák, Dajčar – Petruška (52. Konečný), Mikeš, Šafář, Vybíral (90. Hübl) – Navrátil (54. Pagáč), Vinkler. Trenér Ondřej Uhlík.

(bl)