„Už jsme se takhle potkali víckrát. Nejsem si stoprocentně jistý, ale mám pocit, že jsem ho asi nikdy neporazil," přiznává Filip.

„Ale že by mi to táta dával sežrat, to určitě ne. Spíš se mi snaží poradit. Tohle navíc byla jen příprava," usmívá se dvaadvacetiletý gólman.

Druholigová Karviná potvrdila, že momentálně je někde jinde než HFK, který 
s mladým týmem bojuje 
v MSFL, tedy třetí nejvyšší domácí soutěži.

„Poprvé jsme 
v přípravě hráli s kvalitnějším soupeřem, bylo to pro nás atraktivní. Ten rozdíl ale asi odpovídal, Karviná byla lepší. I tak to ale byl pro nás dobrý zápas," řekl Mucha.

V sobotu v 10 hodin v dalším prestižním souboji narazí HFK na vedoucí tým krajského přeboru FK Nové Sady.

„Hodně kluků ze Sadů znám. Svou soutěž suverénně vedou, bude to zajímavý zápas. Teď budeme my v pozici Karviné. Musíme potvrdit, že oprávněně hrajeme výš," říká Mucha.

V Holici, která ještě před dvěma lety hrála na špici druhé ligy, ale pak se z finančních důvodů sama soutěže vzdala, teď sázejí na mladé fotbalisty 
a budují nový tým.

„Starší je tady vlastně jen Jarda Lukášek, zbytek všechno mladí hráči. Ze začátku to bylo trochu chaotické, ale už si to začíná sedat," myslí si brankář, jenž se o místo v brance HFK pere s Lukášem Arbeitem a stále sní o profesionální kariéře.

„Před zimní přípravou jsem byl na takové stáži na Slovensku v Senici, kde mají výbornou akademii a skvěle se tam starají nejenom o brankáře. Pořád se chci dostat co nejvýš a uvidím, kam mě to nakonec pustí," pousmál se.