Dvacetiletý talentovaný obránce v náročném utkání ukázal, že na prvoligový fotbal rozhodně má.

Neudělal žádnou chybu a se svým výkonem mohl být spokojen. Ne tak s výsledkem zápasu, který Sigma prohrála 0:1.

„Podle výkonu ve druhém poločase měl být výsledek minimálně 1:1. My ale prostě nedáváme góly,“ litoval Koutný, který odehrál celých devadesát minut zápasu a mohl si tak vychutnat výbornou atmosféru.

„Já jsem tohle ještě nezažil. Bylo to prostě super,“ usmíval se další z líhně nadějných olomouckých obránců.

Co vám v zápase proti Spartě chybělo k tomu, abyste se mohli po skončení radovat?
Chybělo nám dát gól, nějak to urvat. Dostáváme hrozně brzo góly a pak nás to sráží na kolena. Výsledek se potom vždycky hrozně těžko otáčí. Důležité je dát první gól, ale to se nám teď nedaří a to nám bere body.

Dopředu jste věděl, že proti Spartě nastoupíte. Jak jste se na prestižní utkání těšil?
Samozřejmě jsem se hodně těšil, protože se Spartou to je vždycky svátek. Škoda, že jsme dneska nevyhráli, myslím,že jsme na to měli. Podle výkonu ve druhém poločase měl být výsledek minimálně 1:1. My ale prostě nedáváme góly. Je to škoda.

V obraně jste Spartu s výjimkou gólové akce do ničeho nepustili. Mrzí ta porážka o to víc?
To je stejné jako minulý zápas na Bohemce. Oni dají z prvního brejku gól a my to potom dotahujeme. Tohle je špatné, musíme si na to už opravdu dávat příště pozor a už konečně vyhrát.

Směrem dopředu jste si toho ale taky příliš nevytvořili, když jste ani jednou pořádně nevystřelili na branku. To se pak těžko vyhrává, souhlasíte?
My jsme se snažili střílet. Navrc (Jan Navrátil, pozn. red.) tam měl v prvním poločase, myslím, tři střely, i když byly nepřesné. O zakončení se snažíme, ale těžko se tam dostáváme. Sparta navíc dneska dobře bránila. Škoda, že se neujala třeba Márova (Heinzova) střela ze standardky.

Jak hodnotíte atmosféru zápasu. Byl to z tohoto pohledu nejlepší zápas ve vaší dosavadní kariéře?
Já jsem tohle ještě nezažil. Bylo to prostě super. (usmívá se) Náš kotel byl vynikající, sparťanský taky. Je to úplně něco jiného než hrát třeba zápasy proti Ústí a podobným týmům. Se Spartou je to zkrátka velký svátek.

Vy jste na hřišti vydržel celých devadesát minut. Zvedá vám sebevědomí, že vám trenér Psotka věří?
Samozřejmě. Pro mě je to jenom pozitivní, že mi trenér dává příležitosti a já se mu to budu jenom snažit oplatit svými výkony na hřišti.

V zápase jste podal spolehlivý výkon. Jak jste se osobně cítil na hřišti?
Hrálo se mi dobře jak s Kučou (Radimem Kučerou, pozn. red.) tak s Rossim. Jediná škoda, že nám dali ten první gól.

V minulém ligovém zápase proti Bohemians jste hrál po boku Škerleho. Proti Spartě zase nejprve s Kučerou a pak s Rossim. Je to pro vás složitější, když se to v olomoucké obraně tak točí?
Já si nemyslím. Jak Alde (Aleš Škerle, pozn. red.) tak i Kuča jsou obrovsky zkušení hráči a mají odehráno velké množství zápasů. Je to pro mě čest s každým z nich hrát.

Dávají vám tito zkušení borci nějaké cenné rady?
Třeba před zápasem mi Kuča radil, jak mám hrát na Kweukeho. Že se na něj nemám tlačit, že by si mě lehce odstavil. Radí mi, jsou natolik zkušení, že každá rada od nich má cenu zlata.

Kweuke ale nakonec nehrál. Ulevilo se vám nebo jste si chtěl změřit síly s tímto elitním útočníkem?
Na jednu stranu jsem si to chtěl vyzkoušet, jaké by proti němu bylo hrát. Na druhou stranu si myslím, že v útoku mají velkou kvalitu. Ať už tam hraje Kadlec nebo Slepička, tak ta kvalita tam zkrátka je. Řešili jsme to, myslím, dobře, ale je škoda, že jsme neurvali žádné body.

Mrzí vás porážka i z důvodu, že v tabulce figurujete po bodovém odpočtu až v pásmu sestupu?
Body jsme dneska chtěli, bojovali jsme ze všech sil. Je to nepříjemné, prostě máme šest bodů a je to boj o záchranu. Musíme brát bod po bodu. Připravit se na Jablonec a musíme si věřit, že tam prostě nějaké body urveme.