Podle slov Rajnocha se musí hráči nad sebou zamyslet.

„Musíme se zvednout, což půjde jenom tvrdou prací," prohlásil zkušený obránce, podle kterého chybí týmu větší důraz.

„Musíme se o to víc rvát, tohle je málo," posteskl si bývalý reprezentant.

Prožil jste neúspěšnou premiéru v dresu Sigmy. Jak jste viděl zápas?
Takhle jsem si to samozřejmě nepředstavoval. Co na to říct. Udělali jsme v prvním poločase jednu chybu, Znojmo mělo jednu střelu a prohrávali jsme 0:1. Musíme si o to víc rvát, tohle je málo. Ve hře dopředu jsme málo důrazní.

Poměrně brzy jste inkasovali. Kde se stala chyba?
Byl tam propadený balon, hráč si ho vzal a prošel tam. Jedna chyba uprostřed hřiště a Znojmo ji potrestalo. Takový je fotbal.

V prvním poločase jste měli jedinou šanci. To je na domácí zápas velmi málo. Souhlasíte?
Je to hrozně málo. Hrajeme jen po vápno. Chybí důraz ve vápně a chybí i uprostřed hřiště. Takhle to dál nejde. Takhle nemůžeme hrát s nikým.

Vypadalo to, že jste pořádně začali hrát až po přestávce. Proč?
Řekli jsme si, že na to vlétneme a nic. Musíme dát hlavy nahoru, zamyslet se nad tím a bude líp. Musíme věřit.

Myslíte, že problém leží především v hlavách hráčů?
Jsem tady teprve čtyři dny. Na týmu asi leží nějaká deka. Musíme se zvednout, což půjde jenom tvrdou prací. Můžeme si v kabině něco říkat pořád dokola, ale každý musí začít u sebe a ne koukat na druhého. To si musíme vyříkat. Jinak se budeme plácat i ve druhé lize a proto jsem do Sigmy nepřišel.

Po čtyřech zápasech máte jen tři body. Jak těžké bude vyšplhat se nahoru?
Dnes jsme si to udělali zase o něco těžší. Příští týden hrajeme v Opavě, a pokud se každý sám nad sebou nezamyslí, tak nemáme co dělat ani v této soutěži.

Po zápase jste si něco vyříkávali s fanoušky. O čem šla řeč?
Fanoušci celý zápas fandili a mají právo dát najevo svou nevoli. Já se jim absolutně nedivím. Samozřejmě nemůžeme propadat nějaké panice, ale je potřeba máknout.