„Ztratili jsme tři body,“ kroutil po skončení šlágru kola první fotbalové ligy mezi Sigmou Olomouc a Spartou Praha útočník Marek Heinz.

Právě na velezkušeného fotbalistu Hanáci tajně sázeli, že by mohl zápas svým gólem rozhodnout, stejně jako před třinácti lety, kdy Sigma sparťany naposledy na domácím trávníku porazila.

Realita byla však jiná než v květnu roku 1998, kdy Marek Heinz rozhodl jediným gólem o slavném vítězství Hanáků nad Pražany.

V sobotním večeru rozhodovala sice taky jediná branka, ta však padla do sítě Sigmy.

V myšlenkách olomouckých fotbalistů se těsně po skončení zápasu mísily pocity křivdy i zklamání.

Rozhodčí si to pojistili

Nelíbilo se jim posuzování zápasu ze strany trojice rozhodčích, naštvaní byli však i sami na sebe, protože si nedokázali vypracovat ani jednu vyloženou šanci na skórování.

„Rozhodčí si to opět pojistili. Já rozumím tomu, že to je Sparta, ale takhle se nedá hrát fotbal. Nechci brečet, ale cítím to jako velkou křivdu,“ nebral si servítky Heinz.

„Naštvaný jsem ale i na náš tým,“ podotkl.

Sigma do zápasu vstoupila hodně nervózně, což nakonec rozhodlo o vítězi utkání.

„Prvních dvacet minut bylo z naší strany takových hektických, prostě jsme si nenahráli balon. Nevím, z čeho to pramenilo, možná z přemotivova­nosti,“ domnívá se čtyřiatřicetiletý fotbalový světoběžník.

Sparta udeřila ve 13. minutě, kdy olomoucké obraně pláchnul rychlonohý Kadlec.

„Předcházel tam na mě faul, soupeř mě držel za dres a já jsem se nemohl rozběhnout. Ale udělali jsme tam velkou chybu, že jsme tam nechali Kadlece samotného. Samozřejmě je chybou, že jsme z naší standardky dostali gól. To se nemůže stávat,“ zdůrazňuje Heinz.

Měli jsme balon, ale jen po šestnáctku

Ten se hodně zlobil, že z vlastní výhody Sigma inkasovala rozhodující branku.

„Chtěl jsem jít proti míči a soupeř mě prostě stáhl na zem. Ani jeden ze tří rozhodčích to neviděl, tak nevím, na co tam teda jsou. Bája (Lukáš Bajer, pozn. red.) to tam hned kopl, místo toho, aby si ještě počkal. Byl z toho odražený balon, špatně jsme to zpresovali. Sparťané to kopli přímo na svého útočníka Kadlece, který to vyřešil velice dobře,“ popsal Heinz gólový okamžik.

Od té doby měli domácí územní převahu. Ale šance z ní nepramenily.

„Měli jsme víc balon na svých kopačkách, ale bylo to jenom po šestnáctku. Málo se tlačíme do koncovky,“ hledal příčiny neúspěchu.

„Sparta nás potrestala z jednoho protiútoku. Pak zalezla, hrála v osmi vzadu a jenom na brejky. My jsme se snažili, ale bohužel jsme si nevytvořili žádnou velkou šanci. A když už jsme se tam dostali po standardce, tak nás zastavil rozhodčí. Nechci se vymlouvat, ale dvakrát nás tam stáhli. Rozhodčí stojí dva metry, a nevidí to,“ vrátil se olomoucký útočník ke kritice hlavního rozhodčího Jecha, který podle něj měl odpískat penaltu po zákroku na Tomáše Hořavu.

Sionko? To si k fanouškům nesmí dovolit

V závěru zápasu ještě vzbudil velké emoce střídající Libor Sionko, který svými gesty provokoval olomoucké publikum.

Právě Heinz si směrem ke sparťanskému záložníkovi neodpustil pár slov.

„Když odchází, tak taková gesta na fanoušky týmu soupeře si nemůže dovolit,“ uvedl na adresu bývalého reprezentanta He­inz.

Sigma se po porážce, a s bodovým odpočtem, stále krčí v sestupových vodách.

„Nemáme těch bodů moc, musíme sbírat co se dá. V zápase se Spartou jsme zkrátka ztratili tři body na domácím hřišti,“ uzavřel Heinz.