Olomoučtí fotbalisté neměli před zápasem s Duklou Praha prakticky o co hrát, přesto předvedli kvalitní výkon a po výhře 2:1 se rozloučili s trenérem jak se patří.

„Taková loučení často nedopadají dobře a já jsem o to šťastnější, že i když jsme nemuseli, tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce," radoval se Uličný, který přiznal, že jej téměř rozplakali fotbalisté Dukly, kteří mu při předzápasové rozcvičce hromadně zatleskali.

„To tě dojme. Ty nikdy nebrečíš?" ptal se „John" jednoho z novinářů.

Po skončení utkání mohly odstartovat velké olomoucké oslavy, jejímž hlavním motivem bylo právě loučení s „Velkým Johnem".

Sigma s fanoušky slaví zisk poháru a loučí se Petrem Uličným a Radimem Kučerou

Na té naši Hané, majó bochte slané…

Uličný nejprve předzpívával vlajkonošům z kotle, o chvíli později oblékl tričko s nápisem Vítěz poháru, čepici si nasadil kšiltem dozadu a fanouškům před stadionem zapěl píseň Na té naší Hané.

„Bylo to krásné, něco takového jsem zažil poprvé a fanouškům děkuji," vykládal dojatý Uličný.

Sigma se v konečném pořadí ligy dostala na jedenáctou pozici s celkovým ziskem 34 bodů. Hlavním důvodem úspěchu byl podle trenéra charakter fotbalistů.

„Hráči na mě působili strašně pozitivně a dal jsem je jak já říkám do toho prvního šuplíku. Jejich charakter byl úžasný. Díky těmto vlastnostem hráčů jsme některé zápasy otočili. Několikrát jsme ale taky měli obrovské štěstí," připustil Uličný.

„Na jaře jsme udělali úžasných sedmadvacet bodů, z tohoto pohledu mužstvo zaslouží obrovský obdiv," vyzdvihnul.

Petr Uličný se loučí

Jsem rád za tu šanci

Podle oficiálních údajů Uličný v součtu odtrénoval 413 utkání v první lize.

Dvaašedesátiletý Uličný přišel v zimě do Sigmy na „půlroční brigádu" a jeho hlavním úkolem bylo zachránit tým v nejvyšší soutěži. Nejenom že se mu tento nelehký úkol podařilo splnit, ale jako bonus získal nejvýznamnější trofej v historii olomouckého klubu – Pohár České pošty.

„Je to všechno moc krásné. Moje mise dopadla až nad očekávání dobře. Největší dík patří hráčům, pak mým asistentům, protože Martin Kotůlek a Pepa Mucha odvedli velkou práci. Sportovní ředitel Honza Gottvald má energickou povahu jako já a dávali jsme do toho motivátorskou sílu. V neposlední řadě patří dík našemu nejvyššímu vedení, které s námi žilo a jsem rád, že mi tu šanci dali," prohlásil po posledním utkání trenérské kariéry Petr Uličný.

Radim Kučera a Petr Uličný se loučí

Nésu dobré trenér, su dobré chlap!

Zisk Poháru České pošty byl pak pro Uličného třešničkou na dortu, se kterou ani nepočítal.

„S pohárem jsem ani nekalkuloval. V mém věku je to něco překrásného, daroval mi to fotbalový bůh. Prožívám obrovsky šťastné pocity, které mi vydrží strašně dlouho. Tím, že už nebudu trénovat, už to nemám ani čím pokazit. Teď jsem nahoře, ale nemám kam spadnout," smál se Uličný, který popřál svému následovníkovi na trenérském postu hodně štěstí.

„Našli jsme tady další kvalitní fotbalisty, jako například Klesnila nebo Pospíšila. Proto přeji novému trenérovi, aby ten potenciál, který tady je využil tak, abychom hráli pořád nahoře," prohlásil Uličný.

„Johne, zůstaň!" skandoval dav fanoušků před stadionem.

Tato přání zůstanou nevyslyšená, Uličný definitivně odchází do fotbalového důchodu. V Sigmě by však měl dál působit v roli konzultanta.

Ani po své poslední tiskové konferenci novináře o nic neochudil a pronesl svoji charakteristickou úvahu:

„Lepší než být dobrým fotbalistou je být dobrým člověkem. Já vždycky říkám: já nésu dobré trenér, já su dobré chlap. Ale samochvála smrdí," uzavřel Uličný.

VÍCE:

Lepší chvíle pro odchod neexistuje, řekl dojatý Kučera

Vítězné sbohem Kučery a Uličného. Sigma porazila Duklu