Dopoledne trénink a kurz angličtiny, po obědě turnaj v bowlingu, další trénink, beseda a promítání filmu.

Přesně 111 účastníků fotbalové školy Romana a Michala Hubníka mělo ve středu pestrý program.

Bowling si poprvé v životě zahrál jedenáctiletý Petr Koláček, který dostal týdenní pobyt od Radia Haná.

Když mi to moderátor zatelefonoval, tak jsem se samým štěstím rozbrečel. Prý jsem tím dojal posluchače z celé Moravy, protože naše povídání tehdy pouštěli rovnou do éteru. Tábor je skvělý, zatím jsem na podobném nebyl. Bowling mě moc baví, určitě si někdy zahraji s rodiči," plánoval hoch a poslal na dráhu těžkou kouli.

Nadšený Michal

Jeho stejně starý vrstevník Michal Soldán ze Slatinic na Olomoucku vyhrál fotbalovou školu v soutěži regionálních Deníků střední a východní Moravy.

„Na fotbalovém táboře jsem poprvé. Trénujeme dvakrát denně asi tři hodiny a i když je to hodně náročné, tak mi to vyhovuje víc než běžné tréninky ve Slatinicích. Hodně se naučím a klidně bych tady strávil další týden, kdyby to šlo," pochvaloval si mladý fotbalista.

Fotbalová škola Romana a Michala Hubníka

Fotbalová škola Romana a Michala Hubníka. Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Čeká je i beseda s tenistkami

Kromě fotbalu se 109 fotbalistů a dvě fotbalistky ve věku od 6 do 15 let věnují také angličtině, posilování či strečinku.

Na velkoplošných obrazovkách sledovali finále mistrovství světa ve fotbale, vyřádili se v aquaparku, šli do kina, užili si masáže a pochutnali na zmrzlině.

„Připravili jsme pro ně také přednášku o zdravé výživě a plážový fotbal. Díky pracovníkům olomouckých Technických služeb se naučili třídit odpad a vyzkoušeli si, co obnáší profese popeláře. Do pátku, kdy fotbalová škola končí, ještě máme na programu besedu s tenistkami Petrou Cetkovskou a Andreou Hlaváčkovou a také s trenérem Sigmy Leošem Kalvodou," popsal nabitý program zakladatel projektu Edvard Peč.