Po šesti odehraných kolech patří Ostravanům třetí příčka, když prohráli jediné utkání a zbylých pět vyhráli.

To uničovským fotbalistům se daří jen venku. Oba zápasy MSFL na hřištích soupeře vyhráli a přidali i pohárový triumf v Šumperku. Doma ale dvakrát padli, navíc nevstřelili ani branku. Přesto jsou v Uničově na elitního soupeře nažhavení.

„Určitě se na utkání budu těšit. Těšil jsem se vždycky na zápasy s ligovým týmem už jako hráč,“ přiblížil pocity trenér Uničova Dušan Žmolík.

S Baníkem pochopitelně nehrajete každý den, obětovat poháru příliš by se však mohlo vymstít v MSFL.

„Musíme ale myslet i na utkání s Frýdkem, protože liga je pro nás také důležitá,“ připomněl Žmolík.

„Bude to pro mě utkání, jako každé jiné s týmem z první ligy,“ odpověděl na otázku, která zmiňovala jeho minulost v týmu právě úterního soupeře Uničova. V Baníku působil jako kondiční trenér a následně jako asistent Vlastimila Petržely.

„Pro diváky i hráče to bude určitě svátek a my se popereme o to, abychom zkusili postoupit, nebo alespoň uhráli co nejlepší výsledek,“ zve Dušan Žmolík fanoušky na uničovský stadion.

SPECIÁLNÍ PARKOVÁNÍ, POLICIE VE STŘEHU

A dá se očekávat nápor fanoušků, pochopitelně i těch Baníku, kteří všude v Česku zaměstnávají pořadatele a policii o něco více než třeba třetiligoví příznivci.

„Absolvovali jsme několik schůzek s policií. Všechny složky nám budou s organizací pomáhat,“ ubezpečil Jaroslav Jurik z vedení SK Uničov.

„Pro fanoušky hostů bude vyhrazena parkovací plocha na nedalekém autobusovém nádraží, odkud to budou mít nejblíž do svého sektoru,“ prozradil závěrem.

Utkání má výkop v úterý v 17 hodin.

Pohledem kouče Baníku Bohumila Páníka
V lize se fotbalistům Baníku daří, teď to musí potvrdit i jako favorit v poháru. Tým trenéra Bohumila Páníka dnes zajíždí do Uničova, kde se s desátým celkem MSFL střetne o postup do 3. kola MOL Cupu.

„Očekáváme velmi houževnatý výkon soupeře. Pro Uničov jsou takové zápasy jakýmsi utkáním roku. Na to musíme být připraveni a musíme utkání samozřejmě zvládnout. K utkání přistupujeme maximálně koncentrovaně a zodpovědně. Soupeře jsme sledovali, informace o něm máme. A víme, že snadné utkání nás nečeká,“ řekl Páník s tím, že výrazně protočí sestavu.

„Šanci dostanou i někteří hráči širšího kádru, kteří třeba nebyli v utkání s Duklou tolik vytíženi, a já od nich očekávám bezchybný výkon a splnění cíle,“ doplnil kouč. 

(muz, něm)