Po šesti odehraných kolech patří Ostravanům třetí příčka, když prohráli jediné utkání a zbylých pět vyhráli.

To uničovským fotbalistům se daří jen venku. Oba zápasy MSFL na hřištích soupeře vyhráli a přidali i pohárový triumf v Šumperku. Doma ale dvakrát padli, navíc nevstřelili ani branku. Přesto jsou v Uničově na elitního soupeře nažhavení.

„Určitě se na utkání budu těšit. Těšil jsem se vždycky na zápasy s ligovým týmem už jako hráč,“ přiblížil pocity trenér Uničova Dušan Žmolík.

Petr Mrázek, trenér Nových Sadů
Další debakl a konec. Nové Sady odvolaly trenéra Mrázka

S Baníkem pochopitelně nehrajete každý den, obětovat poháru příliš by se však mohlo vymstít v MSFL.

„Musíme ale myslet i na utkání s Frýdkem, protože liga je pro nás také důležitá,“ připomněl Žmolík.

„Bude to pro mě utkání, jako každé jiné s týmem z první ligy,“ odpověděl na otázku, která zmiňovala jeho minulost v týmu právě úterního soupeře Uničova. V Baníku působil jako kondiční trenér a následně jako asistent Vlastimila Petržely.

„Pro diváky i hráče to bude určitě svátek a my se popereme o to, abychom zkusili postoupit, nebo alespoň uhráli co nejlepší výsledek,“ zve Dušan Žmolík fanoušky na uničovský stadion.

Fotbalisté Uničova proti 1. HFK Olomouc (v bílém). Ilustrační foto
Uničov doma opět prohrál. Nestačil na Hubníkovy Otrokovice

SPECIÁLNÍ PARKOVÁNÍ, POLICIE VE STŘEHU

A dá se očekávat nápor fanoušků, pochopitelně i těch Baníku, kteří všude v Česku zaměstnávají pořadatele a policii o něco více než třeba třetiligoví příznivci.

„Absolvovali jsme několik schůzek s policií. Všechny složky nám budou s organizací pomáhat,“ ubezpečil Jaroslav Jurik z vedení SK Uničov.

„Pro fanoušky hostů bude vyhrazena parkovací plocha na nedalekém autobusovém nádraží, odkud to budou mít nejblíž do svého sektoru,“ prozradil závěrem.

Utkání má výkop v úterý v 17 hodin.

Oslavy hráčů Baníku s fanoušky. Na fotografii Milan Baroš se svými spoluhráči
Baník znamená hrdost. Bazaly nenahradíte, vypráví ostravský patriot Martin

Pohledem kouče Baníku Bohumila Páníka
V lize se fotbalistům Baníku daří, teď to musí potvrdit i jako favorit v poháru. Tým trenéra Bohumila Páníka dnes zajíždí do Uničova, kde se s desátým celkem MSFL střetne o postup do 3. kola MOL Cupu.

„Očekáváme velmi houževnatý výkon soupeře. Pro Uničov jsou takové zápasy jakýmsi utkáním roku. Na to musíme být připraveni a musíme utkání samozřejmě zvládnout. K utkání přistupujeme maximálně koncentrovaně a zodpovědně. Soupeře jsme sledovali, informace o něm máme. A víme, že snadné utkání nás nečeká,“ řekl Páník s tím, že výrazně protočí sestavu.

„Šanci dostanou i někteří hráči širšího kádru, kteří třeba nebyli v utkání s Duklou tolik vytíženi, a já od nich očekávám bezchybný výkon a splnění cíle,“ doplnil kouč. 

(muz, něm)