V sobotu se to v Přáslavicích hemžilo fotbalovými osobnostmi - na hřišti i mimo něj. Na lajně mávala rozhodcovská legenda Jiří Augustin, který se na fotbalové scéně pohybuje neuvěřitelných 50 let. Slavnostní zápas si v roli pozorovatelů nenechali ujít třeba Tomáš Ujfaluši, Marek Heinz a samozřejmě ani Petr Uličný s Davidem Rozehnalem - patroni obou soupeřů.

"Jsem rád, že jsem jako patron domácího týmu porazil trenéra Uličného. Což se tak často nestává," smál se Rozehnal po zápase na improvizované tiskové konferenci.

Ano, tomuto zápasu nechybělo opravdu nic. Hřiště, nad kterým jako dominanta ční krásná rozhledna, bylo obklopeno televizními kamerami, živý přenos glosovali profesionální komentátoři a kotel fanoušků, který by klubu z Hodolan mohl závidět leckterý tým z nejvyšší soutěže, se opravdu činil.

Fotbalisté Fastavu Zlín (ve žlutém) ve 27. kole nejvyšší soutěže nestačili na olomouckou Sigmu. Na snímku oslavující Olomouc
Sigma má jistou Evropu! Ve Zlíně suverénně vyhrála

"Fanoušci, to bylo něco úžasného. Nečekal jsem, když jsem sem z Olomouce jel, že něco takového uvidím," smekl Petr Uličný.
Hostující fans po zápas odpálili dýmovnice a přes prohru 0:2 poděkovali svému týmu a ocenili soupeře z Přáslavic.

"Jako patron Hodolan jsem trošinku zklamaný, protože jsme prohráli. Prohrál jsem s Davidem Rozehnalem, kterého jsem trénoval. Mužstvo Přáslavic bylo ale asi o něco bojovnější," hodnotil zápas Uličný.

Nejlepším mužem na trávníku byl zvolen střelec druhé branky Pavel Ondris. "Perfektní, doma umíme zahrát dobrý fotbálek," pochvaloval si zápas a těšil se na zaslouženou odměnu. "Teď si pod stříškou dáme jedno dvě pivka - slovy dvanáct," mrkl špílmachr přáslavického týmu.

FK Přáslavice - Sigma Hodolany 2:0 (1:0)

Branky: 40. Žižka, 54. Ondris. Rozhodčí: Kaláb - Stloukal, Augustin. ŽK: Horák, Zedek - Pospíšil, Štěpánek. Diváci: 1360.

Přáslavice: Dominik Novotný - Horák, Vinohradník, Šertler, Skácelík, David Novotný, Rubáček, Drexler, Žižka, Ondris, Sivanič. Náhradníci: Kořínek, Zedek, Čihalík, Drga, Mikulka, Drlík, Štolfa. Trenér: Bohumil Novotný.

Sigma Hodolany: Kubíček - Sládek, Štěpánek, Špičák, Švancara, Krajc, Mráček, Pospíšil, Kaczmarczyk, Študent, Duba. Náhradníci: Bojkovský, Koutný, Kopečný, Mačák, Rádek, Hloušek, Konvička. Trenér: Martin Čechovský.

SK Sigma Olomouc vs. Bohemians Praha
Je to blízko! Potvrdí Sigma ve Zlíně Evropu?