I na jejich spolupráci by mohla být založena bezchybná práce olomoucké obrany. „Samozřejmě jsem přišel proto, abych hrál. Ale konkurence je velká, musím přesvědčit trenéra,“ řekl Darko Šuškavčevič.

Rozhovor


Jak se fotbalista z Černé Hory dostane do České republiky?


Jak? No tak, že jsem se Slavii líbil, když jsem ještě s Vojvodinou Novi Sad proti ní hrál v Poháru UEFA. Ten zápas se podařil a trenér František Cipro mě potom chtěl.

A trval přesun do Prahy dlouho?

Ne, bylo to rychle, za půl roku už jsem byl ve Slavii. No, a pak poslední dvě sezony ve Slovácku.

Sigma je pro vás třetím týmem v Gambrinus lize. Asi o vašem angažmá nerozhodlo to, že její název začíná na S jako Slavia a Slovácko?


Ne, že název všech týmů začíná stejným písmenkem. Ve Slavii to bylo dobré, přece jen je to větší klub. Uvidím, jak to půjde v Olomouci. Doufám, že se mi bude v Sigmě dařit. Zatím se mi v Olomouci líbí, ale důležité bude, jak to potom bude fungovat v sezoně.

Trenér Pulpit dával mužstvu v úvodu přípravy trošku zabrat. Jak jste to snášel?

Každý trenér má něco svého. Bylo to trošku těžší, ale na to si musí člověk zvyknout. Každý hráč to přece musí brát tak, že z toho pak bere dalšího půl roku. Takže věřím, že se nám bude v sezoně dařit a, jak se říká, to přinese ovoce.

Některým hráčům tvrdá příprava nevadí, jiní ji moc rádi nemají. Ke kterým patříte vy?

Raději mám pořádnou přípravu na sezonu. Jak jsem řekl, musíme se pořádně nachystat na podzim. Když se dobře trénuje, tak se pak lépe hraje.

Vám ve Slovácku končila smlouva.

Končila mi smlouva, ale chtěli, abych tam zůstal. To jsem moc nechtěl. Pak se ozvala Olomouc a vzal jsem to hned.

A měl jste i nějaké další nabídky? Třeba z jiných českých klubů?


O něčem se mluvilo, ale z české ligy to byla jenom Olomouc. Něco mělo být i na Kypru, ale to se jen mluvilo, nebylo to konkrétní.

Byl jste jednu sezonu v řeckém Panioniosu. Jak se vám tam líbilo?


Je to tam takové divoké. Pro život je Řecko výborné, ale na fotbal nic moc. Myslím, že to není nic pro mladého hráče, aby se tam něčemu přiučil. Je to už spíš pro ty zkušenější.

A nechtěl jste tam zůstat déle?

Ne, raději jsem šel někam pryč. Fakt je to trošku divočina. Je to tam zvláštní třeba i v tom, že i když máš něco na papíře dohodnuté, tak je to moc nebere.

Vy už jste hodně zkušený hráč. Přišel jste do Olomouce s tím, že budete mít jisté místo v základní sestavě?

Samozřejmě jsem šel do Sigmy proto, abych pravidelně hrál. Musím se snažit přesvědčit trenéra, on určuje složení týmu. Konkurence je tady velká, ještě jsou před námi do začátku ligy nějaké tři čtyři zápasy. V těch se rozhodne, kdo bude hrát.

Dnes hraje Sigma proti Slovácku. Těšíte se na zápas v Uherském Hradišti?

Jo, těším. V Hradišti bylo dobře, mám tam spoustu kamarádů.