Teď se brněnský odchovanec těší na svoji první kvalifikaci.

Tu český národní tým zahájí už v úterý v Olomouci proti Litvě. V neděli absolvovali svěřenci Michala Bílka jeden z posledních tréninků.

„Byl to už v podstatě normální trénink. Dolaďovali jsme situace, které by v zápase mohli nastat a už se připravujeme cíleně na Litvu,“ hlásí třiadvacetiletý záložník.

Dobře ví, že Češi jsou proti pobalstkému fotbalovému „trpaslíku“ velkým favoritem. Ale rozhodně nechtějí nic podcenit.

„Myslím si, že velmi užitečný byl test s Lotyšskem, protože Litva bude podle mě hrát podobně. Bude bránit, budou dělat vše proto, aby tady uhráli 0:0. Na nás je, abychom dali co nejdřív gól,“ uvědomuje si.

Jeho start v základní sestavě příliš pravděpodobný není, na postech defenzivních záložníků mají pevná místa Tomáš Hübschman s Janem Polákem.

„Každý chceme hrát, ale jsme tu především pro to, abychom vyhráli. Jestli nastoupím já, nebo někdo jiný, není důležité. Důležité je, abychom kvalifikaci začali úspěšně a třemi body,“ nedělá si Holek těžkou hlavu.

Ani on, ani jeho spoluhráči ještě dvd ze záznamem pátečního duelu Litvy se Skotskem neviděli. Bezbranková remíza a získaný bod na úkor favorizovaných Britů znamená vztyčený prst.

„Určitě se na to podíváme, ale myslím si, že to nehraje vůbec žádnou roli. Proti Skotsku hráli doma a teď to bude úplně jiné utkání. Ale Skotsko je jedním z favoritů skupiny, takže pro nás je to spíš varování, že nejsou žádní outsideři.“

Stadion je nádherný

Národní tým je v Olomouci od čtvrtka, zatím se ale nenudí.

„Trenér nám zařídil, že si půjdeme si zastřílet na střelnici. V sobotu jsme byli v kině na Kájinkovi. Určitě tu není žádná ponorka, naopak parta je tu výborná,“ říká Holek.

Na střelnici pak patřil k nejlepším.

„Myslím, že to některým docela šlo. V naší skupině byl výborný třeba Mario Holek,“ pochválil záložníka ukrajinského Dněpropetrovsku stoper Roman Hubník.

Ten je v Olomouci jako doma. Ale i Holek si z dresu Brna pamatuje na zápasy se Sigmou, Andrův stadion pro něj žádnou novinkou není.

„Stadion je nádherný, já si ho pamatuju ještě z doby, kdy jsem tady hrál s Brnem, ale to ještě nebyla nová tribuna. Bude vyprodáno, hřiště je supr, akorát teď trochu tvrdší. Ale když se to před zápasem nakropí, tak to bude ideální. Všechno nám hraje do karet a teď to bude jen na nás,“ dodává SuperMario, jak se Holkovi v Česku přezdívá.