Šumperk nastoupil bez kanonýra Lukáše Pobuckého, který má ze středečního utkání v Mohelnici (report ZDE) naštípnutý palce u ruky.

„Lukáš v Mohelnici po jednom ze střetů se soupeřem rukou spadl na hromadu sněhu a naštípl si palec. Doba léčení se odhaduje asi na tři týdny, nicméně Lukáš může normálně naplno trénovat, do zápasu jsem ho ale neposlal, to je přece jen riskantní,“ vysvětlil Otto Jáně, kouč Šumperku.

Ten navíc poslal do útoku k Zubovi Martina Nováka. „Je to asi nezvyklé, ale chtěl jsem proti silnému soupeři vyzkoušet variantu dvou defenzivních záložníků, Martin byl právě jedním z nich, byl postaven jakoby do útoku, ale byl více zatažený,“ konstatoval Jáně.

Novák je z postu záložníka dirigentem šumperské hry a je zvyklý vše podstatné sledovat před sebou. Ovšem ani jeho posun vpřed šumperské souhře moc neuškodil.

„Martin vzal tuhle svou novou roli velmi disciplinovaně a byl jsem překvapen, že to nedělalo potíže ani mančaftu. Nevylučuji totiž, že v mistrácích někdy s tímto rozestavěním opravdu budeme hrát,“ říká trenér.

V utkání padl jediný gól a výhru Uničova lze komentovat jako zaslouženou. Domácí praktikovali nátlakový fotbal a vytvořili si i o něco více šancí než hosté.

„Já jsem spokojený, byl to velmi dobrý zápas, my jsme předvedli sympatický výkon, domácí byli o něco lepší,“ dodal Jáně.

Asi největší šumperskou tutovku měl na svých kopačkách Bronislav Mlynář, který prošel mezi uničovskou obranou až před gólmana, ke smůle hostů ale trefil místo brány právě strážce uničovské svatyně.

O osudu utkání rozhodl ještě v prvním poločase rychlý protiútok domácích, který odstartoval Kyselý přesným vysunutím Hrubého po pravé straně. Ten pak precizně nachystal míč před odkrytou šumperskou branku a Řehák už měl snadnou úlohu.

Hosté sahali v závěru druhé půle po vyrovnání, ale ani jedna ze slibných možností nakonec gólem neskončila. Poprvé se proti samostatnému nájezdu zaskvěl brankář Uvízl, podruhé šumperský útočník netrefil branku.

„Byl to klasický přípravný zápas, který splnil svůj účel. Hráči to odpracovali na svoje možnosti. První půlka byla z naší strany lepší. Hráli jsme v hodně okleštěné sestavě, ale proti špičkovému diviznímu soupeři jsme to výsledkově zvládli,“ hodnotil uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Spokojen byl zejména s čistým kontem, které nově složená obranná čtveřice udržela.

„Nedostali jsme gól, takže s tím můžeme být spokojení. Soupeř si sice nějaké šance ke skórování vytvořil, ale pokaždé jsme nakonec dokázali gólu nějak zabránit,“ doplnil Strouhal. Na stoperu odehrál celé utkání hráč Litovle Lukáš Heinz, který strávil fotbalový podzim v divizní Konici a jehož Uničov během zimní přestávky zkouší.

Další příprava čeká šumperské fotbalisty v sobotu 20. února od 15.00 hodin, kdy je čeká v Olomouci juniorka Sigmy.

SK Uničov – FK SAN-JV Šumperk 1:0 (1:0)

Branka: Řehák.
Uničov: Dragon (46. Uvízl) - Niessner (83. Hirsch), Heinz, Vejvoda, Fiala - Brada, Toman, Kyselý, Švajda (86. Kasal) - Řehák, Hrubý.
Šumperk: Jakoubek (Kameník) – Král, Opravil, Skopal, Strnad – Lošťák, Reichl, Szöcs, Horák - Novák, Zubo. Střídali: Hruda, Knápek, Křepelka, Mlynář.

Reportáž z utkání Šumperk vs. Uničov najdete ZDE