„Dnes mě to bavilo,“ poznamenal po utkání lakonicky Pavel Šultes.

Útočník, který se na začátku sezony spíš smiřoval s místem na lavičce náhradníků, patří v posledních týdnech k základním stavebním kamenům mužstva trenéra Zdeňka Psotky.

„To bych neřekl. Pořád je tu dost kvalitních fotbalistů. Že do sestavy patřím, musím dokazovat každý týden. Když budu podávat kvalitní výkony, pak budu hrát pořád,“ má jasno čtyřiadvacetiletý fotbalista, jehož příznivci Sigmy zvolili v září i říjnu v internetovém hlasování nejlepším hráčem týmu.

Jak se vám hrálo v takové zimě?
Ale jo, šlo to. Když se člověk zahřeje, tak to taková zima ani není. To se prostě nevnímá. Snad jenom ve druhém poločase, když se vleze zase zpátky z tepla na hřiště, ale v momentě, kdy se zase zapotíš a zahřeješ, tak je to v pohodě.

Z vaší strany to byl povedený zápas. Ať už osobně, nebo z pohledu celého týmu…
Myslím, že jsme opět hráli slušný, ofenzivní zápas. Že se to divákům mohlo líbit. Škoda, že jsme některé další akce nedotáhli, mohlo to skončit víc. Ale zase zaplať pánbůh za 2:0 a za důležité tři body.

Utkání asi rozhodlo to, že jste dali gól jako první. To vám hodně pomohlo, že?
Určitě jo. Vlastně jsme se o tom bavili i v pátek před zápasem, že by bylo dobré dát brzy gól. Nebo aspoň v prvním poločase, jinak to bude těžké. To se nám podařilo. Navíc na začátku druhé půlky jsme dali druhý gól a pak už se hrálo v klidu.

Budějovice nepředvedly téměř nic. Ale obezřetní směrem dozadu jste museli být pořád.
Samozřejmě. 1:0 bylo málo. Moc jsme chtěli přidat druhý gól a to se podařilo. Pak už to bylo v klidu. Určitě jsme ale museli dávat pořád pozor i směrem dozadu, protože tam hrozilo, že se jim povede třeba jedna akce a bylo by z toho zase drama.

Vy sám jste hodně motal hlavu soupeřovým zadákům. Co chybělo k tomu, aby jste dal třetí gól za sebou?
Chybělo mi možná trochu štěstí. Jednou tam výborně zasáhl brankář Kučera. Ani vlastně nevím, jak to chytil. Byla to škoda. Jinak už jsem zase já sám moc šancí neměl. Ale dneska mě to prostě hodně bavilo.

Výsledková krize, kterou Sigma prošla v nedávných týdnech, už je zapomenuta?
Určitě to zapomenuté není. Kdyby se nám tam podařilo uhrát víc bodů, tak jsme teď někde na šestém fleku a bojujeme o poháry. Teď jdeme zápas od zápasu a zatím se nám to vyplácí.

Pokud budete pokračovat tímto stylem, tak ještě není nic ztraceno. I když vás nečekají v nejbližších týdnech snadní soupeři.
No jo. Ale ohledně těch těžkých soupeřů… Liberec také nemá nějakou fazónu a my jsme vyhráli na Slavii, tak si myslím, že opravdu můžeme vyhrát kdekoliv.

V začátku soutěže jste nebyl tak výrazný. Kde se to změnilo?
Trochu se to změnilo tím, že jsem začal víc hrávat a pak také tím prvním gólem. Cítil jsem důvěru od trenéra a to určitě pomůže.

Teď už patříte mezi základní stavební kameny mužstva?
To ne. To bych neřekl. Myslím, že tady pořád je dost kvalitních fotbalistů. To, že do sestavy patřím, musím dokazovat každý týden na hřišti v zápase. Vím, že když budu podávat kvalitní výkony, tak budu hrát pořád.