Góly v tomto zápase začaly padat až před půlhodinou hry, kdy nejprve hlavou do protipohybu brankáře přesně zacílil opavský kapitán Jaroslav Kolínek.

Druhá branka byla po Jelínkově centru uznána Pavlu Šultesovi. Díky nepřehledné situaci ve vítkovickém vápně mnozí ani nepostřehli autora gólu, kterým se stal právě opavský útočník. „Samozřejmě, že jsem míč tečoval, jinak bych se neradoval. Sice se mi balon podařilo jen líznout, ale teč tam byla,“ vysvětloval Pavel Šultes.

Ten dlouho laboroval se zraněním a do kolotoče jarních zápasů druhé ligy naskočil až v jejím průběhu. Na výkonech SFC bylo okamžitě znát, jak „Šulty“ chyběl. Co jeho aktuální zdravotní stav?

„Zimní zranění je v pořádku, ovšem ozývají se jiná. Třísla, svaly… Je to dáno hlavně tím, že jsem dlouho nehrál,“ přemítal útočník domácích a na závěr se zamyslel nad příštím kolem, v němž jeho mužstvo vyrazí na druhý konec republiky – do Sokolova.

„Samozřejmě, nejedná se o nic jednoduchého. Už na našem hřišti ukázal, že fotbal hrát umí. Nechci předkládat nějaké prognózy, ale jedeme tam vyhrát,“ avizoval bývalý hráč olomoucké Sigmy před dalším kolem.