„Finální fáze nám pořád pokulhává. Chybí nám přihrávky, abychom se dostali do lajny za beky a pak taky kvalitní centr do náběhu. Chyba je ale asi u všech. Od útočníků špatný náběh, od záložníků špatný centr,“ hledal příčiny dalšího krachu čtyřiadvacetiletý útočník.

Na začátku druhé půle přízemní střelou z dálky právě on jen těsně minul Špitovu branku, což byla pohříchu jedna z největších šancí Sigmy v zápase.

Jinak se Hanáci s Jabloncem, který chtěl na Hané urvat alespoň bod, směrem dopředu trápili. „Jablonec hrál v klídečku, rozehrávali si to vzadu a my jsme se, dá se říct, pořád valili do plných,“ poznamenal Šultes.

„Chyběl tomu gól. Myslím, že kdybychom ten jeden gól dali, tak jsme vyhráli dva tři nula. Jenže když máme ty naše šance nebo pološance, tak nám tam chybí trochu víc klidu,“ smutnil.

Postupem času, když bylo čím dál jasnější, že nepříliš nápaditá hra Sigmy ke gólu nepovede, udeřili hosté. „Čekali na příležitost, která se jim nakonec naskytla v podobě toho přímého kopu, a využili ji,“ řekl Šultes.

„Zase přišel okamžik, který nás totálně složil. Nevím, co bych k tomu dodal. Asi je to smůla,“ zoufal si olomoucký forvard.

„Jinak si nemyslím, že bychom hráli úplně špatně, ale asi je už potřeba opravdu něco změnit,“ zamýšlí se. Změnu na trenérském postu tím však nemyslí. „Spíš bychom potřebovali nějak povzbudit, ale nechám to na vedení,“ dodal.