Naposledy si připsal velkou zásluhu na porážce Ústí nad Labem, když zaznamenal dvě asistence a přidal jeden zásah do černého.

Asi většinu diváků zaujala akce před třetím gólem. To asi nebyl domluvený signál, že?
Ne, určitě ne. Já jsem čekal, pak jsem viděl, že gólman spadl na zem a chtěl jsem ho obstřelit. Ale vyšlo to tak krásně, že z toho byly dvě tyčky a Váša (Václav Vašíček, pozn.red.) zaplatí tři tisíce do banku (smích).

Vyhráli jste 3:0, ale šancí jste měli tak na trojnásobné skóre. Čím to bylo, že se vám nedařilo je proměňovat?
Patnáct šancí tam určitě bylo. Kdyby to skončilo 10:0 tak asi nikdo neřekne ani půl slova. Ale zaplaťpánbůh za tři body, důležitá je především výhra. Možná to bylo tím, že Michal Hubník neměl svůj den. On tam měl tři nebo čtyři šance, já dvě, Kuba Petr dvě. Prostě nám to tam nepadalo.

Jaká byla taktika na Ústí?
My máme taktiku pořád stejnou. Vnutit soupeři naši hru a prosadit se kombinačně. Chceme vstřelit první gól, protože pak se nám hraje líp. To se nám proti Ústí podařilo. I když až ke konci poločasu. Pak se Ústí trochu vytáhlo a my se mohli dostávat do dalších šancí. Proměnili jsme je ale až před koncem.

Účinná zbraň byla rychlá rozehrávka, zejména od brankáře Blahy. Padl z toho první gól a i vy jste měl ve druhém poločase podobnou šanci. Byl to záměr?
Byl to záměr. Když soupeř vyjede někam na roh a Bláža (Martin Blaha, pozn. red) chytne balon, tak to posílal dopředu. My jsme zůstavali ve třech lidech nahoře, chtěli jsme to prodlužovat a v rychlosti se dostávat před jejich bránu.

Vy jste si připsal druhou trefu v sezoně, zakončení bylo stejně jako v Plzni bezchybné.
Já už jsem věděl, co chci dělat. Takže se to podařilo.

Ústí možná trochu neočekávaně nehrálo beton, který proti vám asi bude nejčastější zbraň. Pomohlo vám to?
Bylo tam víc prostoru. Ústí mě překvapilo svým sympatickým výkonem, chtěli hrát fotbal a nezabetonovali to. Za to jim patří od nás velký dík. A snad i od celého fotbalu.

Co jste říkal na fanoušky?
Bylo to slyšet. Semtam se objevily negativní hlášky, ale většinou byli fanoušci pozitivní. Atmosféra byla výborná.