„Vždycky chci odehrát co nejlepší zápas, a jestli proti mě stojí nějací Řepkové nebo někdo jiný, na to vůbec neberu ohled,“ říká podsaditý forvard.

Bod se Spartou, je to doma hodně nebo málo? Asi spíš budete rádi aspoň za vyrovnání.
Vzhledem k průběhu utkání určitě. Museli jsme dotahovat, takže bod určitě dobrý.

V první půli vás Sparta přehrávala, čím to bylo?
Připadalo mi, že jsme trochu zakřiknutí. Pak jsme najednou zjistili, že se s nimi dá hrát. Navíc jsme byli pod tlakem toho, že jsme prohrávali, takže jsme začali hrát a šlo to. Kdybychom hráli tak jako ve druhém poločase od začátku, tak by to bylo určitě i na tři body.

Byl tam třeba respekt ze soupeře? Sparta sice není v takové pozici jako v minulosti, ale pořád je to pojem.
Myslím, že spíš respekt, nevím, jak bych to vysvětlil. Únava asi ne. Vepředu jsme tam byli samí čerství. Navíc myslím, že to každý dokáže překonat.

Z vaší strany tam ale žádná ustrašenost nebyla. Dovolil jste si jeden na jednoho, sváděl jste vzdušné souboje s Tomášem Řepkou…
Do každého zápasu jdu s tím, že chci odehrát co nejlepší zápas a podat co nejlepší výkon. Jestli proti mě stojí nějací Řepkové nebo někdo jiný, na to vůbec neberu ohled.

Jak se vám na sparťanské stopery vlastně hrálo? Říká se, že Hubník s Řepkou jsou nejlepší dvojice v lize.
Jsou kvalitní, ale na každého se dá hrát. Buď jeden na jednoho nebo i ve vzduchu. Když je tam dobrý timing, tak se dá souboj vyhrát s každým.

Tomáš Řepka se netají tím, že na mladší protihráče hodně v zápase mluví a odhání je ze svého prostoru. Vám taky něco říkal?
To ne, nic jsem nezaslechl. Už se známe trochu déle, tak možná to bylo tím. Křičel na mě jenom, když jsem někoho fauloval, ale já jsem mu k tomu řekl svoje a pak už byl klid.

Hrálo se místy hodně tvrdě. Kušnír vás ve druhém poločase pořádně přebrousil. Jak jste to viděl?
Sklepával jsem míč a věděl jsem, že za mnou je hráč, no a nakonec mě pěkně urval. Mám z toho na zadku pěkného koňara. Podle toho, co mi říkali kluci a známí, tak to asi mohla být i červená. Vůbec nemohl hrát balon. Pak se mi omlouval, že to přehnal.

V posledních týdnech jste měli hodně náročný program. Cítíte na sobě třeba únavu, i když jste toho neodehrál tolik jako někteří spoluhráči?
Ne, u mě spíš bylo cítit to, že jsem dlouho nehrál celý zápas. Takže v závěru už mi docházely síly, chyběla mi zápasová praxe. Ale jinak se cítím dobře, takže v pohodě.

Druhá liga je samý souboj

Dlouho jste v Olomouci nemohl prorazit, a tak jste cestoval po hostováních. Jak jste spokojen s herním vytížením letos, když si vás Sigma v kádru nechala?
Šance dostávám, takže spokojenost. Samozřejmě vždycky to může být lepší, ale teď proti Spartě jsem hrál celý zápas, takže určitě v pohodě.

Z druhé ligy jste se během chvilky dostal až do evropských pohárů. Když srovnáte druhou ligu, první ligu a Evropu, jak se ty soutěže liší?
Druhá liga je silovější, je to samý souboj. Hodně do rychla. V lize je samozřejmě také důležitá síla, ale už je to víc o kvalitě, taktice a podobně. No a Evropská liga, to je někde jinde. Tam jsou asi největší rozdíly v technice, zpracování balonu…

Takže zaostáváme spíš v tom než ve fyzické připravenosti?
Tak musím říct, že někteří ti černoši, jako třeba Saha, jsou na tom fyzicky o dost líp než my. Asi to mají dané od přírody, to je něco neskutečného. Ale jinak co se týče fyzičky a kondice, tam bych neřekl, že je podstatný rozdíl. To spíš v rychlosti a kvalitě přihrávek. Strkají si to a skoro vůbec nekazí, jedině ve velké tísni. Tam je asi ten hlavní rozdíl.

Máme se od čeho odrazit

Ve čtvrtek vás čeká pohárové utkání v Líšni. Cíl je asi jasný...
Trenér nám v kabině říkal, že tam nemůžeme nic získat, jedině si můžeme uříznout velkou ostudu, takže postup je pro nás určitě povinnost.

Pak přijde reprezentační přestávka, během níž si odpočinete. Po ní už začnete dohánět bodovou ztrátu?
Tak doufám, že začneme trochu sbírat body. Ale máme zase těžké zápasy. Jedeme do Boleslavi, ale už musíme začít ty body dělat a dohánět tu ztrátu, kterou jsme nabrali.

Nepadá to na vás už trochu, že se zatím pohybujete na místech, kde byste být neměli?
Nemyslím si, že by to na nás nějak zvlášť doléhalo. Navíc nehráli jsme špatně, jenom jsme se nemohli prosadit gólově. Navíc Sparta jako soupeř na chycení není zrovna ideální (úsměv). Ale myslím, že ve druhém poločase jsme hráli zase dobře a že se máme od čeho odrazit. Věříme, že to bude dobré.