Běžela 31. minuta, kolem Reného Bolfa se prosmýká Pavel Šultes, který po lehkém kontaktu padá k zemi a rozhodčí Příhoda uakzuje na penaltová puntík.

„Nevím, jestli to bylo před vápnem nebo uvnitř, ale faul to určitě byl,“ nechal se po zápase slyšet pětadvacetiletý forvard.

Jak jste viděl penaltový zákrok Reného Bolfa. Zdálo se, že k zákroku na Vás došlo ještě před vápnem.
Jestli to bylo před vápnem nebo uvnitř to opravdu nevím, ale myslím si, že to faul určitě byl. Ke kontaktu došlo, rozhodčí to pískl a my jsme tak mohli dát uklidňující gól, po kterém se nám už hrálo mnohem lépe.

Šel jste do souboje s tím, že by z toho mohla být penalta?
Ne, šel jsem klasicky jeden na jednoho, hodil jsem si balon kolem Reného Bolfa, ten mně tam zaháknul nohu a byla z tho penalta. Bohužel pro něj, bohudík pro nás.

René Bolf již nepatří mezi nejrychlejší stopery. Měl jste i díky vaší menší postavě ve vzájemných soubojích velkou výhodu?
Určitě. Trenéři nás nabádali, abychom to na něj zkoušeli, protože již není tak dobře rychlostně vybaven a dneska nám to vyšlo.

Celý útok Sigmy byl poskládaný předvším z rychlích a menších hráčů. Byl to taktický záměr trenéra?
Ano. Myslím, že to trenér schválně poskládal z rychlostních hráčů a dnes nám ten záměr vyšel, i když to trchu se štěstím. Al získali jsme tři body a to je hlavní.

Dnes jste sice vyhráli, ale zatím to asi ještě není ta ofenzivní mašina, která bavila olomoucké diváky na podzim.
V útoku je to teď poskládané trchu jinak, já hraji zleva, Martin Doležal na hrotu a samozřejmě není možné to ze dne na den udělat tak, abychom hráli jako na podzim. Myslím, že to chce ještě trochu času a za pár zápasů si to určitě sedne.

Před zápasem se hodně mluvilo o určitých represích vůči divákům. Jaky na to máte názor?
Já nevím. Asi tady nejsem od toho, abych tyhle věci posuzoval. Ale podle mého názoru je adresný tiketing celkem zbytečný a podmínky pro fanoušky jsou zřejmě příliš přísné. Koneckonců se na tom shodli i oba kotle fanoušků.