„Samozřejmě, byla to velká šance, ale Vitalij (Trubila, obránce Slavie, pozn. red.) to tam přede mnou lízl. Já jsem to čekal na čelo a on změnil směr tak, že mi to spadlo na temeno. Už to bohužel nešlo usměrnit. Bylo to půl metru ode mě, takže už jsem na to nestihl správně zareagovat,“ řekl Šultes po utkání na svou obhajobu.

To už se musel vyrovnávat s pocitem, že stejně jako v posledním zápase v Brně žádný z jeho spoluhráčů nedokázal dopravit míč do branky a Sigma v boji o pohárovou Evropu po bezbrankové remíze znovu ztratila.

„Produktivita je naším problémem,“ přiznal Šultes, který dal v probíhajícím ligovém ročníku pět branek a po odchodu Michala Hubníka se s Jakubem Petrem dělí o pozici nejlepšího střelce týmu. Na jaře ovšem zatím neskóroval.

„V Brně jsme měli tři šance, dneska zase dvě čisté, ale nedali jsme a přicházíme o body. Někdy je zápas prostě o jedné o dvou šancích. A ty jsme nedali.“

Slávistická hráz olomouckým nájezdům vytrvale odolávala a o střelu z dálky se domácí pokoušeli pouze ve výjimečných případech.

„Trenér nás nabádá k tomu, ať hodně střílíme. Nevím, jestli nám k tomu chybí odvaha, nebo proč to hrajeme až do kuchyně. Kdybychom víc stříleli z dálky, tak určitě budeme mít větší šanci ten gól vstřelit,“ myslí si Šultes.

Když už vzal krátce před koncem na sebe zodpovědnost Rossi, hradbu těl před sebou sice neprostřelil, ale po biliáru doputoval míč až k zapomenutému Ordošovi, jenže ani on prostor mezi tyčemi netrefil.

„Nevím jestli nám chybí klid v koncovce, nebo rozvaha, ale ten gól tam nechce spadnout,“ stýskal si Šultes.

„A když ho nedáme, pak nemůžeme vyhrát,“ oprášil jednoduchou fotbalovou poučku.

„Vytvořili jsme si čtyři šance, ale neproměnili jsme je, proto máme jen jeden bod místo tří,“ shodl se s elitním útočníkem svého týmu i kouč Sigmy Zdeněk Psotka.

„Proti takovému týmu, jako je Slavia, si nevytvoříte deset šancí, maximálně jednu nebo dvě. Ty pak musíte proměnit,“ doplnil s tím, že sešívaní na Hané ukázali stoupající formu a potvrdili, že zlepšené jarní výsledky nebyly dílem náhody.

Nastoupili agresivněji, ale o strachu to nebylo

Pravdou je, že i v Olomouci mohli Pražané pomýšlet na tři body, kdyby Kiselův šourák okolo zmateně vyběhnuvšího Drobisze neskončil pár centimetrů vedle tyče. Po většinu zápasu ale kralovali domácí a Slavia se jen bránila.

„Bavil jsem se před zápasem s Martinem Vaniakem a ten mi říkal, že přijeli hrát fotbal, ale moc ofenzivní to z jejich strany nebylo. Slavia ale ve své situaci asi těžko bude hrát venku nějaký otevřený fotbal, zvlášť u nás,“ řekl k hernímu projevu soupeře Šultes.

„Nechtěli jsme hrát tak defenzivně, ale je to vždycky i o tom, co vám soupeř dovolí. A Sigma dnes byla lepší. Co se týče kombinační hry a pohybu, je nejlepším týmem v naší lize. Bod je se štěstím,“ říkal na tiskové konferenci trenér Slavie Michal Petrouš.

Hráči Slavie, která v minulosti platila především za technické mužstvo, překvapili v prvním poločase také sérií velmi ostrých zákroků zezadu.

Se zraněním pak odkulhal do šatny Jan Schulmeister a úvodní narůstající nápor Sigmy byl zastaven.

„Nastoupili na nás sice trošku agresivněji, ale myslím si, že s tím se dokážeme vyrovnat. Takový je fotbal. O strachu to určitě nebylo,“ mínil Šultes.

V Boleslavi budeme hrát o šest bodů

V boji o třetí místo ještě ale nehází flintu do žita, byť Sigma propásla ideální možnost na vylepšení svého postavení v tabulce Gambrinus ligy. Zaváhání Jablonce, který remizoval na Slovácku, a Mladé Boleslavi nevyužila.

„Nic není ztraceno. Dnešního zápasu je škoda, protože jsme se mohli dotáhnout na Jablonec a Boleslavi, která prohrála, jsme mohli odskočit na šest bodů. Do konce je ale pořád devět zápasů a stát se může cokoliv,“ tvrdí Šultes.

Jedním dechem také dodává, že hodně důležité bude už příští kolo, kdy Sigma jede do Boleslavi a Jablonec čeká zápas se Spartou.

„V Boleslavi to pro nás bude určitě důležité. Bude se hrát o šest bodů. My tam určitě pojedeme vyhrát,“ vzhlíží k budoucnosti s optimismem.