„Byla to pro náš mančaft vzpruha, potom jsme zápas lehce otočili,“ prohlásil střelec, který si připsal již devátý ligový zásah, čímž dohnal svého parťáka Michala Ordoše.

Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V čem se utkání zlomilo na vaši stranu?
Do prvního poločasu jsme nastoupili trochu vlažně. Bylo to od nás takové lážo plážo. Vůbec se nám to nelíbilo, tak jsme si to o přestávce vyříkali a druhý poločas byl úplně o něčem jiném. Otočili jsme to tak o sto padesát procent a zápas jsme nakonec zvládli.

Utkání hodně pomohla vaše branka, která padla po odvážné akci. Provedl jste to tak, jak jste zamýšlel?
Já jsem se díval na obránce, chtěl jsem si to dát na pravačku, jenže za ním byl další, tak jsem si dal přešlapovačku doleva. Naznačil jsem střelu a udělal jsem to přesně tak, jak jsem chtěl. Byla to pro náš mančaft vzpruha.

Nepodcenili jste trochu Slavii, když jste viděli v jaké sestavě nastoupí?
Spíš bych řekl, že kluci jsou unavení z poháru, takže než se rozběhali, tak to vypadalo trošku hůř, ale do druhého poločasu jsme vletěli a vyhráli jsme 3:1.

Nechyběla trochu před středečním pohárovým zápasem motivace?
Možná tam byla taková pohodlnost, ale v poločase jsme si to vysvětlili. Hrajeme o body, o umístění o jméno Sigmy i o sebe, takže jsme si to vyříkali a chtěli jsme vyhrát.

Máte další skalp Slavie. Ceníte si toho?
Samozřejmě. Je to mistr ligy a každý den se Slavia neporáží.

Navíc před návštěvou 6037 diváků.
Šest tisíc přijde jednou nebo dvakrát do roka, takže jsme se chtěli fanouškům odvděčit a myslím, že druhý poločas byl z naší strany vynikající. Ve středu mohou přijít zase…

To vás bude čekat odveta Ondrášovka cupu s Plzní. Bude to jeden z nejdůležitějších zápasů za poslední dobu?
Myslím, že to bude to nejdůležitější zápas tohoto roku, protože když postoupíme do finále, tak budeme krůček od Evropské ligy. Máme vynikající výsledek z Plzně a myslím, že když budeme chtít, tak to zvládneme a postup potvrdíme.

V utkání vás chytaly křeče. Čím to bylo způsobeno?
Možná to bylo tím počasím. Sice jsme čtrnáct dní nehrál, ale když chytaly křeče i Honzu Navrátila, tak to jsem teda už hleděl. Asi to nebylo jen tím zápasovým zatížením.

Fanoušci předvedli na závěr pěknou děkovačku. Líbila se?
Jsme rádi, že fanoušci pořád něco vymýšlejí a je to pro nás další nový impuls.

V sobotu se natáčela nová hymna Sigmy. Už jste ji slyšel?
Zatím ne. Nevím, kdy to půjde do éteru, ale jsem na to hrozně zvědavý. Byl tam vynikající zpěvák Mara Kaščák. takže jsem zvědavý, co z toho vyleze. (směje se)

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Skvělý obrat, Sigma sestřelila Slavii

Miroslav Mazal