Čtyřiadvacetiletý fotbalista se přichází rvát do Olomouce o možnost zahrát si první ligu.

A vykročil správnou nohou.

Hned v prvním utkání v modrém dresu se obránce gólově prosadil.

Do Sigmy dorazil ze Znojma, kde ho vedla jedna z klubových legend Leoš Kalvoda. Ten ho také olomouckému managementu doporučil.

„Představitelé Sigmy se mě ptali na můj názor a já jsem na něj mohl říct jen a pouze to pozitivní. Je to rychlostní, důrazný typ, ideální na obránce, kterého Sigma zrovna potřebuje," prozradil Kalvoda.

„Ve druhé lize vynikal a šanci v první si zaslouží. Je to také výborný kluk, co se týká povahy, takže s ním nebudou žádné problémy," doplnil.

Kádr čtvrtého týmu tabulky Gambrinus ligy v zimní přestávce opustil Brazilec Daniel Rossi, který se nedohodl na nové smlouvě.

A nahradit by ho mohl právě Sukup, který se bude o místo na slunci a v sestavě trenéra Pivarníka prát s olomouckým inventářem Tomášem Janotkou a mladíkem Martinem Hálou.

„Šance je vždycky, uvidíme, jak se chytím a jak mi to půjde. Každopádně jsem moc rád, že tady můžu být. Olomouc hraje spolu s Plzní jeden z nejlepších fotbalů v lize. Navíc hraje ofenzivně, což mám v krvi," řekl 178 cm vysoký fotbalista, který při prvním tréninku vypadal až trochu vyjukaně.

„Je to pro mě až trochu šok. Takový zájem novinářů, to je pro mě hodně nezvyklé. Už jsem ani nedoufal, že bych si mohl ligu zahrát," omlouval se.

Premiérový gól

Na hřišti však odchovanec Slovácka, které mu ovšem nedalo pořádnou příležitost, žádným zbytečným ostychem netrpěl.

Od spoluhráčů vyfasoval kapitánskou pásku a jako jediný z celého kádru pak odehrál v Tipsport lize proti Orlové celých devadesát minut. První poločas na pravé, druhý na levé straně.

To je kromě výborné fyzické vybavenosti a slušné střely další z jeho výhod. Ve 33. minutě se pak dočkal i premiérové branky v novém dresu, když zblízka doklepl přihrávku Davida Housky.

Otcovství, stěhování a bloudění

Ondřej Sukup zkrátka i v novém roce pokračuje v turbulentních změnách. V prosinci se stal otcem dcery Vanessy, i na Štědrý den se stěhoval s přítelkyní do nového bytu v Olomouci a na Silvestra při prohlídce krás hanácké metropole zabloudil.

„Hned jsem se zamotal," smál se.

„Ale teď už se trochu vyznám, zase tak velké město to není," dodal.

Jestli pro něj bude stejně snadné zorientovat se i v nejvyšší soutěži, se ukáže v následujících měsících.