Hráči Šternberku přitom v Olomouci začali výborně. O brzké vedení však záhy přišli.

„Znovu uděláme dvě triviální chyby. To se nesmí stávat,“ kroutil hlavou zkušený obránce Jaromír Lukášek.

Skóre na stranu Nových Sadů otočil už v 10. minutě Jan Šuba, který vítězství domácích barev pečetil v samém závěru zápasu.

„Je to můj první hattrick v divizi. Jsem za to rád, ale gratulace patří celému mančaftu,“ vyprávěl Šuba, kterého tři góly budou něco stát: „Nejspíš nějaká pivka.“

Fotbalisté domácího týmu ve druhém poločase přežili pár šancí soupeře a odměnou jim byly důležité body. „Podle mého soudu jsme se těmito třemi body zachránili,“ počítal trenér Petr Mrázek.

„Kvalita zápasu ale nebyla velká, ti si musíme přiznat.“

„Pořád se přizpůsobujeme soupeři. Místo toho, abychom hráli náš fotbal. Mohlo to vypadat trošku líp,“ souhlasil s koučem domácí střelec Šuba, který se blýskl vysokou střeleckou produktivitou.

„Šuba měl stoprocentní úspěšnost, na druhou stranu Andreev šel třikrát sám na branku a nedal ani jeden,“ poznamenal Mrázek.

Šternberk protáhl sérii porážek už na sedm zápasů. „Měli jsme to krásně rozehrané, ale za pár minut už vedli domácí. Není náhoda, že jsme v tabulce poslední. Vyplynulo to z toho, že jsme měli strašně těžký los a navíc dostáváme hloupé a strašně zbytečné góly,“ konstatoval šternberský trenér Ivo Lošťák.

Na fotbalistech hostujícího celku už byla v závěru zápasu patrná velká frustrace.

„Já jsem tady defacto třetí zápas a je vidět, že se to opakuje pořád dokola – z každé šance dostaneme gól a my naopak nejsme produktivní. Navíc si ani moc šancí nevypracujeme a nejsme tam, kde bychom měli být, abychom mohli skórovat. K čemu vám je platonický tlak, když se nedostanete do vápna. Na krásu se nehraje,“ moc dobře ví Lukášek.

Zatímco Šternberk se potácí na dně, Nové Sady figurují přesně uprostřed tabulky divize E.

„Ještě pomáháme se záchranou kluků z béčka. Když se to povede, tak to bude v této sezoně všechno splněné,“ vypočítával Šuba. Mohlo být ale i lépe: „Doma jsme poztráceli spoustu bodů, mohli jsme hrát klidně kolem čtvrtého pátého místa,“ poznamenal novosadský fotbalista.

Hosty o víkendu čeká utkání v Hranicích, které už bezpodmínečně musejí zvládnout. „Šance umírá až naposled. My se musíme zmobilizovat. Každým kolem se šance na udržení snižuje, ale my budeme bojovat do poslední chvíle,“ prohlásil kouč Lošťák.

„Dokud je matematická šance, tak budeme bojovat,“ dodal bek Lukášek.

FK Nové Sady - FK Šternberk 3:1 (2:1)

Branky: 7., 10. a 87. Šuba - 4. Vytřísal. Rozhodčí: Galásek - Duda, Přikryl. ŽK: D. Lošťák, Tögel (oba Š.). Diváci: 130.
Nové Sady: Kalina - Kopp, Hodis, Smrček, Škoda, Danis (72. Urbančík), Andreev (86. Repčík), Samek, Dvorský, Šuba, Dokoupil (81. Steklý). Trenér: Petr Mrázek.
Šternberk: Havlíček - D. Kuba, Lukášek, M. Kuba, Kopecký (36. D. Lošťák), Coural (58. Zifčák), Mudrák, Tögel, Toman, Vytřísal (71. Jurečka), Smrček. Trenér: Ivo Lošťák.