Až komicky na mě v tomto kontextu působilo vyjádření kapitána opavských Žídka, který Nešického bránil a jeho zkrat omluvil přemírou snahy. Za mě to je z úst kapitána naprostý alibismus. Jistě, špinavé prádlo se nemá prát na veřejnosti. Ale by to bylo lepší, než takto krýt egoismus.

Pamatuji si, jak podobnou minelu kdysi předvedl Radek Drulák v dresu Sigmy v utkání v Jablonci, kdy vykopl z brány skluzem jasný gól Marku Heinzovi. Radka ovšem zachránilo to, že vstřelil sám branku na 1:0 a tím se vykoupil.

Nešický takové štěstí neměl. A tak se opavská bárka potápí a přístav je v nedohlednu. Bohužel za dané situace to vypadá, že ligu opustí další moravské týmy na úkor těch českých, neboť krom Opavy se pomyslně potápí i Brno, které sice vzdorovalo srdnatě Plzni, nicméně zůstalo opět bez bodu a je na sestupové pozici.

Vzhledem k očekávanému vzepětí Mladé Boleslavi a bodujícím Teplicím, vidím nyní sestupovou trojici jednoznačně na Opavu, Brno a Příbram. Bylo by pro mě obrovským překvapením, kdyby se některé z těchto mužstev zachránilo.

Krásné utkání se hrálo na Slovácku. Náznak šance pro Spartu, která by snad v případě ztráty Slavie ještě mohla doufat v dostihy o titul, utnul v druhé půli famózní Stanciu. Tento hráč mě nesmírně baví. Kromě vytříbené techniky a citu pro míč obdivuji jeho skryté finální přihrávky a naprosto nesobecké chování na hřišti. Je pro mě opravdová star FORTUNA:LIGY.

Jinak obecně platí, že v tuto dobu na těžkých terénech fotbal opravdu trpí a je velmi složité hrát kombinačně. Často jsme tak svědky utkání, která opravdu nemohou bavit. V tomto trendu bohužel vyniká Sigma, která minule po upachtěném výkonu porazila Brno, aby vzápětí po ještě horším podlehla Zlínu.

Sympatické je, že trenér Látal se neschovává za fráze, ale upřímně na tiskových konferencích projevuje zármutek nad výkony svých svěřenců a snaží se pojmenovávat věci pravými jmény.

Po Zlínu to byla neochota běhat, bojovat a žrát trávu. Jak jinak si také vysvětlit obrovský rozdíl v počtu vyhraných soubojů mezi oběma mužstvy. Překvapením pro mě bylo nezařazení mladého Daňka do základní sestavy, neboť je to hráč, který je schopný přejít přes soupeře v souboji jeden na jednoho a vytvořit přečíslení. Přesně to Sigmě chybělo!

Stejně tak mě zaskočilo upozadění Zmrzlého ve fázi sezony, kdy trenéři juniorské reprezentace hledají před Eurem levého beka. Ano, tvrdím, že mladší hráč nemá dostat nic zadarmo, pokud není lepší než jeho konkurent.

Ale u Daňka jsem přesvědčen že patří do základní sestavy a je potřeba jej podržet i přes kolísavost formy, což je pro mladé hráče tak typické.

Zmrzlý je v tomto případě na stejné úrovni jako jeho konkurenti a taktéž je nutné ho co nejvíce ohrávat. Zvlášť, když prakticky celý zbytek soutěže hrajeme pouze o umístění ve středu tabulky, neboť boj o poháry se nás (bohužel), stejně jako boj o záchranu (bohudík), týkat nebudou.

A na závěr – vyhazov Luboše Kozla z Baníku mě vůbec nepřekvapil, volal jsem po něm již týdny.

David Kobylík