Kdo jsou ti zmiňovaní hráči, kteří snesou měřítko? V první řadě Tomáš Souček, který hraje ovšem momentálně totálně z formy. Upřímně se ale vůbec nedivím, že po porci skoro 70 zápasů v minulé sezoně, kdy patřil k nejlepším ve všech kláních, si vybírá hlušší období.

Hráčem světové kvality je pochopitelně také Patrik Schick. Dozrál, má správné sebevědomí, fantastickou techniku i rychlostní parametry a rozhodně má na to stíhat nejlepší světové snajpry.

Třetím do party je Vladimír Coufal. Troufnu si klidně říct, že v současnosti patří mezi nejlepší 3 pravé beky na světě. Neuvěřitelný běžec a bojovník. Zkrátka špička ve svém oboru na pravé lajně.

Trenér Olešnice u Bouzova Ladislav Gallo.
Jako elitní sudí skončil za Berbra. Po padesátce je Gallo trenér, hráč i střelec

Posledním do party je pro mě stoper Ondřej Kúdela. Je pro mě překvapením, co tento hráč odvádí a jaký má význam na hřišti. Takový dominantní stoper tu nebyl roky a je pro nás velkým oslabením, že teď nehraje.

Tady můj výčet bohužel pomalu končí. Dá se diskutovat o Hložkovi. Má budoucnost, ale musí rychle utéct do světa. Česká liga už mu je malá a měl již v létě opustit Spartu. Obávám se, že jeho výkonnost v ní postupně stagnuje.

Jiří Holouš (v modrém) ještě v dresu Uničova.
Video: Medlovský hrdina Holouš: Po gólu jsem si vzpomněl na Zlatana Ibrahimoviće

Potenciál ukazuje Lukáš Pešek, má parametry nutné pro dnešní rychlostní fotbal. Potřebuje však nabrat ještě spoustu zkušeností.

Zbytek hráčů kvalitou odpovídá týmům, ve kterých působí. Prostě rozdíl mezi Coufalem a Matějů je stejný jako mezi Premier League a Serií B. To samé platí i pro Krále. Ruská liga ho sice dovedla k angažmá ve West Hamu, ale udělala z něj naprosto nudného, průměrného hráče, který, aspoň to tak vypadá, ztratil obrovský kus dynamiky a síly.

Dnes je v médiích oslavován Michal Sadílek. Mně se nelíbí. Za mě už jen jeho nominace je stropem jeho výkonosti. Je to průměrný ligový hráč, který má kvalitní PR tlačenku od svého manažerského týmu.

Nové Sady (ve žlutém) prohráli v olomouckém divizním derby s 1. HFK Olomouc doma 3:4.
FOTO: Emoce, sedm gólů a výhra HFK! Olomoucké derby na Sadech bavilo

Nejméně doceněným hráčem týmu je naopak pro mě Tonda Barák, přitom odvádí obrovský kus práce.

O dalších útočnících za Schickem není potřeba se ani rozepisovat, neboť na Vydru nebo Krmenčíka zde opravdu nemám místo.

Na závěr bych rád napsal, že veškeré komentáře na adresu našich hráčů beru pohledem evropského či světového měřítka. Proto vyznívají na první pohled hodně kriticky. Chci říct, že všechny naprosto respektuji za to, kam se ve svých kariérách dostali a že mají svoji kvalitu. Evropská špička je ale jinde.

I proto to z hlediska postupu na MS vidím tak, že nezbývá než věřit v zázrak, že se všem sejde forma a fotbalové štěstí.