Absolutně se nedivím, že mu spousta hráčů Viktorky nenabídla ruku k pozápasové zdravici a na místo toho se s ním málem konfrontovala fyzicky.

Tímto si explzeňák Krmenčík podle mě zavřel do budoucna dvířka nejen na západ Čech, ale možná i dalších českých klubů. Vsadil prostě na podlézavost ke svému nynějšímu zaměstnavateli a červenobílým fanouškům doslova vlezl tzv. někam.

Výkony na trávníku se jim totiž zatím pod kůži moc nezapsal a je velká pravděpodobnost, že se mu to asi ani nepovede, neboť Kuchta hraje ve výborné formě a je pro Slavii momentálně o hodně platnější. Vzhledem k výši opce nevěřím, že jej Slavie z belgických Brugg vykoupí a pak jsem zvědav, kam se tento útočník vrtne.

Já sám mám s Michaelem Krmenčíkem osobní zkušenost, byť krátkou. Strávil jsem s ním asi dva týdny společně v kabině druholigového Sokolova a mohu za sebe potvrdit, že kuloární zprávy o chybějící inteligenci nejsou daleko od pravdy.

Když pominu Krmenčíkovo extempore, zápas Slavie s Plzní byl jinak podprůměrným divadlem. Kromě toho, že se liga výhrou Slavie zdramatizovala, moc pozitivních věcí tohle představení nepřineslo. Za pozornost stálo snad ještě to, že jsme viděli tři červené karty,což se často nepřihodí. Jinak opravdu nebylo o co stát.

To Baník a Sparta nabídli lepší podívanou na vyprodaném stadionu ve Vítkovicích. Dramatické utkání, tři penalty a konečná remíza 2:2 bavila. Smutným hrdinou byl Bořek Dočkal, který je pod obrovským tlakem kvůli své výkonnosti, a navíc neproměnil penaltu. Myslím, že to může ještě více ohrozit jeho pozici a ovlivnit také jednání o příští smlouvě ve Spartě.

Bohužel zklamáním kola byla pro mě Sigma, která podala bezkrevný výkon a podlehla naprosto jednoznačně Slovácku 0:3. Nutno říct, že Slovácko hraje fantastický ročník a útočí nenápadně na příčku nejvyšší. Nicméně nulový způsob odporu našeho mužstva a výkonnostní rozdíl je zarážející. Bude opravdu velmi složité tým nastartovat opět na vítěznou vlnu. Přijde mi, že jsme úplně ztratili drajv z úvodu sezony. Zase tak překvapen nejsem, jen jsem to čekal o pár týdnů či měsíců později.

Tak snad se pletu a hned příští týden ukážeme svoji lepší tvář.