Jenže právě z prodloužení tohoto mače si odnesl nepříjemné zranění, a tak do ligy mohl „stříbrný hoch“ naskočit až po měsíci a půl. A hned proti úřadujícímu mistrovi z Plzně.

„Ulehčený jsem ten návrat moc neměl,“ uculil se Přikryl.

„Plzeň je výborný tým. Úžasným způsobem postoupila do Ligy mistrů. Také naši diváci byli skvělí, přišlo jich hodně. Večer má ten zápas vždycky svoje kouzlo. Atmosféra byla výborná, jen jsme si představovali lepší výsledek,“ shrnul devatenáctiletý útočník.

Po hektickém úvodu, kdy v první desetiminutovce padly tři branky, se Sigma marně snažila podruhé dobýt plzeňskou defenzivu.

„Začátek byl hektický. Chtěli jsme na ně vlítnout, napadat a nedat jim žádný prostor. Bohužel jsme ale dostali gól. A když se nám podařilo rychle vyrovnat, tak jsme dostali druhý,“ litoval Přikryl.

„Pak už se začalo hrát mnohem opatrněji. Tempo bylo pořád vysoké, ale už se daleko důsledněji hrálo dozadu,“ vykládal.

Olomoucký tlak ještě umocnilo vyloučení Marka Bakoše po dvou žlutých kartách na konci prvního poločasu.

Mistr prakticky rezignoval na útok a soustředil se na obranu.

Sigma si už gólové šance vypracovávala jen stěží.

Jedna skulina se málem otevřela i pro Přikryla. Prudký centr však těsně před ním přizvedl obránce Limberský. To by byl sladký návrat pro druhého nejlepšího kanonýra mládežnického šampionátu do olomouckého dresu.

„Ve druhé půli jsme hodně drželi balon. Bylo to spíš takové házenkářské. Snažili jsme se tam dostávat přes centry ze stran, ale bylo to těžké, protože Plzeň velmi dobře bránila,“ ocenil Přikryl.

Měl jsem toho plné zuby

Místo gólu tak v 73. minutě přenechal své místo na trávníku Adamu Varadimu.

„Nehlásil jsem se, že bych střídat chtěl, ale je pravda, že už jsem toho měl plné zuby, a trenér to poznal a vystřídal mě. Už asi cítil, že mi docházejí síly a ten výkon není stoprocentní,“ uvedl Přikryl.

Sigma sice ve zbývající dvacetiminutovce dokázala přidat druhý gól, ale bylo to až za stavu 1:3.

„Je to škoda, měli jsme na to uhrát aspoň bod,“ tvrdí Přikryl.

Hanáci tak zůstávají na nule a po reprezentačním snu přichází pro Přikryla tvrdá domácí realita.

„Neřekl bych, že budeme hrát o záchranu, to určitě ne. Situace sice po tom odpočtu vypadá nepříjemně, ale snažíme se na ty okolnosti neohlížet, ke každému zápasu přistoupit na maximum a vyhrát. Nálada je opravdu úplně normální. Snažíme se hrát to svoje a sbírat body,“ tvrdí Přikryl.

Nejbližší příležitost budou mít „modří“ příští týden v Liberci. Tamní Slovan je ale momentálně snad v ještě lepší pohodě než Plzeň.